Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

"Німеччина. Баден-Баден. 1869. Великий архітектор Карл Дерпфельдом за вказівкою герцога Баденського Фрідріха побудував шикарну будівлю в Ренессанскому стилі. Вона повинна була відновити традиції терм, які існували колись у Стародавньому Римі саме на цьому місці кілька тисяч років тому. Називаються ці терми Фрідріхсбад. На зовнішній стороні будівлі красуються статуї Асклепія, в міфології бога медицини, і Гігієї, богині здоров'я. Усередині терми нагадують чимось римські лазні. Так само є жіночі і чоловічі купальні, великий круглий басейн, оточений величними мармуровими колонами. Присутній тут і чани з оздоровлюючими водами, які можна пити.

Найцікавіше - це, звичайно, самі лазні. Як і в античності, в лазнях необхідно ходити оголеними, без будь-яких убрань. Існує й особливий розклад відвідувань терм. Понеділок, четвер і у вихідний в суботу лазні поділяються на чоловічі і жіночі. У ці дні людям дозволено зустрічатися і об'єднуватися з протилежною статтю тільки в басейні. Вівторок, середа, п'ятниця і неділя - дні, коли і чоловікам і жінкам можна паритися разом.

До того ж ці лазні нерідко називають сумішшю римських і ірландських. Незвичайне поєднання придумав доктор з Ірландії Річард Бартер. Він активно пропагував водну терапію. Їй він розбавив римський сухий пар вологим турецьким. Лікар пропонував поєднувати різні температури. Та й зараз існує якийсь банний ритуал, який заснований на сімнадцяти стадіях. Спочатку потрібно відвідати сухі парні, потім зробити мильний масаж і знову пройти вологий пар, не такий жаркі, як перші, і наостанок - басейн з гідромасажем. Але кожен басейн має різну температуру від теплого до холодного. Пройшовши всі етапи можна і відпочити в кімнаті відпочинку і поспати.

Схожі статті
Природні лазні Ісландії - диво природи

Природні лазні Ісландії - диво природи

Ісландія є дивовижною країною хоча б тому, що 1/9 її території вкрита величезними льодовиками. І це в той час, коли навколо вирують вулканічні пристрасті і киплять гейзери. Здавалося б, як можна жити в таких умовах. Але, як жартують самі ісландці, якщо їм дарована така природа, вона повинна працювати на них. І, треба помітити, працює! Однією з визначних пам'яток Ісландії є баня. Механізм її роботи побудований на контрасті температур, за яким далеко ходити не потрібно. В якості екзотики туристам пропонують попаритися під відкритим небом у природних джерелах. Але є й спеціально облаштовані приміщення. Ісландська лазня являє собою басейн з вулканічної водою, яка надходить до нього через спеціальні отвори в дні. Температура води висока, тому пар в приміщенні утворюється природним шляхом. Баня в класичному виконанні має кам'яні стіни, які при нагріванні віддають тепло приміщенню. Перед відвідуванням лазні необхідно прийняти душ і прогрітися 10-15 хвилин в спеціальній теплій кімнаті. Цікаво й те, що назва міста Рейк'явік, столиці Ісландії, перекладається як «бухта пара».
Національні лазні Індії

Національні лазні Індії

Ось вже багато століть баня в Індії вважається священним ритуалом. Це було доведено вченими, які при розкопках на території цієї країни знаходили речі тридцяти п'яти вікової давнини. Як і сама країна, індійська банна культура має свої відмінні риси. Клімат в Індії досить жаркий і вологий, тому говорити про стерильну чистоту і життя без бактерій там не доводиться. У зв'язку з цим, індуси приймають будь-яке вуличне джерело води за баню, будь-то річка чи водойма. Спочатку вони намазують себе брудом. Вона допомагає позбутися від мікробів і розслабляє тіло. Але цей бруд незвичайний. В неї додають ефірні масла, різні спеції і тому подібні корисні речовини. А щоб вона не висихала, індуси рясно змочують її водою. Часом бруд замінюють на убтану - суміш з борошна і горіхів. У неї теж додають вітаміни і спеції. Вона схожа на сучасне мило для сауни. Після певного часу індуси змивають весь бруд і направляються в парну, де їм можуть зробити різні види масажу: руками або мішечками рису. Їх парна має назву - Сведана. У ній можна або сидіти, або лежати. Виглядає вона як короб з гарячими каменями. Туди подається спеціальний цілющий трав'яний пар. Це щось схоже на темаскаль в індіанців або сауну у фінів. Цікаво те, що індуси забороняють розпарювати голову. Тому їх голова завжди зовні в спеціальному отворі. Коли проходить двадцять хвилин, розпарені задоволені індуси купаються під душем і п'ють оздоровчий чай. Така процедура зміцнює не тільки організм зовні, але і всередині, вважають індуси. Терапію Сведана використовують багато салонів краси.
Лазні Німеччини

Лазні Німеччини

В основному підтримати здоров'я і в теж час розважитися в Німеччині можна в тих районах, де на поверхню землі виходять термальні води. Як правило, водні процедури поділяються на два види відпочинку. Активний відпочинок у басейні з атракціонами потрібно відвідувати в купальниках і плавках. А ось в саунах і лазнях перебувати потрібно оголеними і жінкам, і чоловікам. Можна як виключення намотати на себе х/б рушник. Німці вважають, що синтетика погано впливає на організм людини. А купальний костюми можуть зіпсувати всю лікувальну задумку сауни своїми небезпечними випарами. Речі про гумові шльопанці теж мови бути не може. Не можна торкатися до дерев'яним лежакам в парильні ні руками, ні ногами. Для цього є двометрове рушник. Воно підходить в самий раз. Німецька лазня - значить сімейна лазня. Лазню в Німеччині відвідують за розкладом цілі сім'ї. Тут немає поділу бань за статевою ознакою. Такі заклади відвідують всією родиною разом з дітьми. Ось як виглядає банна процедура в Німеччині. Банщик починає поливати камені спеціально підготовленою водою з пахучими маслами, а потім створений пар розвіює по парній. Чим тільки він не розганяє пар: віяла, рушники, прапорці, мішечки з сіном ... Лазник виступає в ролі такого собі масовика-витівника. Він не тільки дарує пар, але й розповідає відвідувачам жарти і смішні історії. Іноді в парній грає музика. У Німеччині можна так само побачити сауну-планетарій, сауну-пивну, сауну-пекарню, сауну-акваріум та інші. Є варіанти використання під час лазні, таких засобів як лід, сіль, креми. Після п'ятнадцяти хвилин, подібне дійство закінчується і гостей пригощають чаєм, морозивом та іншими смаколиками.
Особливості лазень в Ірані

Особливості лазень в Ірані

Ось уже протягом багатьох років невід'ємною частиною життя людей в Ірані є лазні. За архітектурою іранських лазень можна вивчати історичні події в Ірані. Адже лазня служила не тільки місцем, де можна було очистити душу і тіло. У лазні зустрічалися і обговорювали новини країни. Багато письменників присвятили бані велика кількість оповідань, віршів. Іранці приділяли час особистій гігієні з давніх часів. Про це свідчать етнологічні дослідження вчених. Таким чином були знайдені глиняні предмети умовно на території самої старої лазні, яка датується 512 р до н.е. Вона перебувала в руїнах величезного палацу Персеполь, або як його ще називають Тахтім-Джамшид, в місті Шираза. Там була не лише одна громадська лазня, а й по одній приватній в кожному окремому будинку палацового комплексу. Лазні складалися з зовнішньої і внутрішньої частин і були розділені сходами. Розмір лазні був невеликим всього близько чотирьох квадратних метрів. Лазні не переставали використовуватися і наступної іранської династією Аршакидов. Розкопки показали, що лазні в палаці Ашур були неймовірної краси. Чистоплотность іранців доводить і той факт, що старовинні храми будувалися біля джерел і озер. У них необхідно було купатися, так як це вважалося священним релігійним обрядом. Зображення водойм було і на печатках, і на перснях правителів Ірану. Найкрасивішою лазнею вважається популярна лазня Омовідов (династія Умаялся) з палацу Арма в Йорданії.