Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Сауна у космосі

Сауна у космосі

Коли Білка і Стрілка літали в космосі, вони і не підозрювали, що коли-небудь на одній з космічних станцій обладнають сауну для космонавтів. А що? Чотириногі теж могли б відвідати сауну в космосі. Адже німці беруть своїх тварин в такі заклади.

 

Сауна в космосі - звучить як небилиця, проте це дійсно так. Одного разу робітники ракетної компанії "Енергія" вирішили втілити в життя розробки Володимира Комолова, який, ще будучи студентом, вже подумував про таку споруду. І з часом їх мрії стали реальністю. Сауна почала працювати. Але наскільки це було ефективно в космосі залишалося питанням. І ось космонавти, випробувавши сауну на собі, поділилися відгуками.


По-перше, після пропарювання сауну потрібно ретельно вимивати від листя, які опадають з банних віників. Але найцікавіше, що вода в космічній сауні перетворювалася нібито в гель. Митися нею було неможливо. Вона просто з'їжджала з тіла. До того ж сауна вимагала досить багато енергії, яку необхідно було економити для інших цілей. Витрата води також залишала бажати кращого. У зв'язку з цими несприятливими умовами, сауну вирішили закрити. Надалі космонавти користуються тільки серветками. Яким би не був результат цього експерименту, ідея цікава, погодьтеся?

 
Схожі статті
Баня, що працює від однієї свічки

Баня, що працює від однієї свічки

Сама незвичайна лазня сімнадцятого століття, що працює від свічки, розташовувалася в Персії. Подякувати за таке технологічне диво потрібно Шейха Бахаю з Ірану. Таємниця роботи цієї лазні була незвичною. Каналізація однієї з мечетей утворювала газ - метан. Так вода мала здатність нагріватися. Поруч з лазнею також був розташований завод з виробництва масла. Масло було таким собі паливом, щоб лазня завжди була нагрітою. Витік масла допомагала свічці постійно підживлюватися, щоб не згаснути.    Багато фахівців жили в здогадах і жадали дізнатися секрет цієї побудови. Вони його дізналися. Труби з системи водосховища містили в собі золоті частинки. Золото - прекрасний провідник тепла. Воду потрібно було нагріти зовсім трохи, щоб вона зберігала свою температуру. Вода проходила у верхніх трубах, які грілися від свічки весь час, обігріваючи баньку.    Ще одна подія сталася, коли допитливі вчені зруйнували систему лазні. За порадою Шейха, це ні до чого хорошого привести не могло. Він говорив про те, що свічка може згаснути. Це було пророцтвом. Кілька років вчені дізнавалися дію цієї лазні. Вони розібрали баню дощенту. Але знову зібравши, баня так і не запрацювала. Сучасні великі комп'ютерні технології не можуть створити таку лазню. Шейха Бахаї неможливо перевершити.
Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

"Німеччина. Баден-Баден. 1869. Великий архітектор Карл Дерпфельдом за вказівкою герцога Баденського Фрідріха побудував шикарну будівлю в Ренессанскому стилі. Вона повинна була відновити традиції терм, які існували колись у Стародавньому Римі саме на цьому місці кілька тисяч років тому. Називаються ці терми Фрідріхсбад. На зовнішній стороні будівлі красуються статуї Асклепія, в міфології бога медицини, і Гігієї, богині здоров'я. Усередині терми нагадують чимось римські лазні. Так само є жіночі і чоловічі купальні, великий круглий басейн, оточений величними мармуровими колонами. Присутній тут і чани з оздоровлюючими водами, які можна пити. Найцікавіше - це, звичайно, самі лазні. Як і в античності, в лазнях необхідно ходити оголеними, без будь-яких убрань. Існує й особливий розклад відвідувань терм. Понеділок, четвер і у вихідний в суботу лазні поділяються на чоловічі і жіночі. У ці дні людям дозволено зустрічатися і об'єднуватися з протилежною статтю тільки в басейні. Вівторок, середа, п'ятниця і неділя - дні, коли і чоловікам і жінкам можна паритися разом. До того ж ці лазні нерідко називають сумішшю римських і ірландських. Незвичайне поєднання придумав доктор з Ірландії Річард Бартер. Він активно пропагував водну терапію. Їй він розбавив римський сухий пар вологим турецьким. Лікар пропонував поєднувати різні температури. Та й зараз існує якийсь банний ритуал, який заснований на сімнадцяти стадіях. Спочатку потрібно відвідати сухі парні, потім зробити мильний масаж і знову пройти вологий пар, не такий жаркі, як перші, і наостанок - басейн з гідромасажем. Але кожен басейн має різну температуру від теплого до холодного. Пройшовши всі етапи можна і відпочити в кімнаті відпочинку і поспати.
Як захистити шкіру в лазні

Як захистити шкіру в лазні

Баня не тільки омолоджує шкіру, але і часом дратує. У яких випадках це відбувається? Якщо Вас стали турбувати червоні плями після відвідування лазні, то необхідно розібратися, чому вони виникли. Трохи анатомії ... На шкірі є капіляри. Частина з них працюють постійно, а деякі вважаються резервними. Останні включаються в роботу після певних навантажень на ваш організм. Вони повільні, їх мало і схожі вони на маленькі кущики. Баня - це певна навантаження на організм. Тому в парній резервні капіляри включаються в роботу разом з усіма, але відстають.   Якщо подивитися на шкіру в цей момент, то можна побачити частину шкіри з нормальними капілярами рожево - червоною, а в деяких блідою. Скажімо так, це резервні капіляри не встигають розігрітися. Після виходу з парної, виходить навпаки. Одні остигають і бліднуть, а інші червоніють. Це і викликає плями. Це нормально.   Якщо на шкірі з'явилися висипи, то це може говорити про алергію на віники, миючі засоби, банні приналежності, воду, рушники та інші речі. Цього легко уникнути користуюся особистими засобами гігієни, приносячи з собою свої халати і рушники. Кому як не вам знати про їх чистоті. Але висип - це і ознака зараження інфекціями. Якщо висип після лазні не проходить, зверніться до лікаря - дерматолога. Часто баню використовують як засіб від появи прищів. Але що робити, якщо вони не зникли, а їх стало більше? Якщо причина зовнішня, то прищі можуть з'явитися через бактерій, а якщо внутрішня - через проблеми з гормонами, шлунково-кишковим трактом. Що стосується внутрішніх проблем, тут лазня ні при чому. При зовнішніх факторах прищів на шкірі порада одна - дотримуйтесь гігієну. Маленькі синці після парної на шкірі з'являються через віника. Попаритися себе їм від душі по шкірі, її можна пошкодити. Тим більше, коли листя обсипаються і віник б'є тільки прутами. Вибирайте якісний віник, і синців не буде.
Баня лікує від раку?

Баня лікує від раку?

А ви чули таку думку, що лазня виліковує від раку? Давайте розбиратися! Про те, що лазня оздоровлює організм знає багато хто. Але що ж саме впливає на лікування раку? У парній кров людини розганяється, як ніби ви знаходитесь на пробіжці. Коли наша бардовая рідина тече в нас з великою швидкістю, то тим самим вона набуває цілющий ефект. Відомий вчений Абрам Залманов пояснює це тим, що наші капіляри, якщо вони здорові і чисті, можуть нас лікувати.   Щоб змусити кров швидше курсувати по організму, необхідно відвідати баню. Кров, пробігаючи по організму, чистить судини, немов труби великим напором води. Зрозуміти, що організм вже досить розігрівся і кров тече правильно, можна зрозуміти по почервонінню шкіри. Проводився експеримент з групою людей, які виходячи після парної, здавали кров на аналіз. Результати були приголомшливими. Гемоглобін підвищувався, червоних і білих кров'яних клітин ставало більше. Все це говорить про те, що мікробам і різним вірусам прийде кінець.   Однак необхідно постійно чистити капіляри великим потоком крові, розганяючи її при бігу або в лазні. Якщо даних заходів не робити, це загрожує проблемами в диханні. Як правило, людина за своєю суттю ледача. Активно займатися спортом може не кожен. І тут на допомогу приходить баня. Ефект той же, а робити нічого не треба. Звичайно, ми говоримо про лікування ранніх стадій раку, коли ще можна з ним битися. Ріст "поганих" клітин сповільнюється при відвідуванні лазні, а потік крові їх швидко виводить. Лікування раку лазнею потрібно починати поступово, щоб організм звик до зміни температур. Для профілактики раку можна приймати гарячі ванни навіть вдома.