Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
А ви були в місті-лазні - Бат?

А ви були в місті-лазні - Бат?

Будете в Англії, заїжджайте в місто Бат. Це, напевно, єдине місто, яке в перекладі означає "баня". Все почалося з того, що раніше це місто було популярним місцем розташування цілющих теплих джерел у вигляді римських лазень. Історія свідчить, що колись римляни створили з даного джерела величезний банний комплекс з тридцятиметровим басейном. Джерелам дали красиву назву, на честь однієї з богинь "Аква Суліс". Справа цим не закінчилася. В ім'я неї так само звели храм біля джерела. Вважалося, що він допоможе зробити воду в них святішою.

 

Пізніше з приходом аристократів термальним джерелам Бата дали розвиватися ще більше. До середини дев'ятнадцятого століття сюди приїжджали як на своєрідну тусовку за інтересами. Інтерес був у всіх один - цілющі джерела. Відомі письменники були завсідниками таких місць. Тому є декілька романів про ці води. І з часом місто стало підкорювати серця туристів. Тепер же тут просто рай для любителів лазні або сауни. Тут вам і приємні спа-процедури, і бадьорить ароматерапія, і оздоровчі грязьові ванни, і просто тепла вода джерел. Не тільки водами цікавий Бат. Фестивалі, театри, пам'ятки - від усього цього неможливо відірвати очей.

Приїжджайте, надихайтеся, оздоровлюйтеся в місті - лазні Бат.

Схожі статті
Природні лазні Ісландії - диво природи

Природні лазні Ісландії - диво природи

Ісландія є дивовижною країною хоча б тому, що 1/9 її території вкрита величезними льодовиками. І це в той час, коли навколо вирують вулканічні пристрасті і киплять гейзери. Здавалося б, як можна жити в таких умовах. Але, як жартують самі ісландці, якщо їм дарована така природа, вона повинна працювати на них. І, треба помітити, працює! Однією з визначних пам'яток Ісландії є баня. Механізм її роботи побудований на контрасті температур, за яким далеко ходити не потрібно. В якості екзотики туристам пропонують попаритися під відкритим небом у природних джерелах. Але є й спеціально облаштовані приміщення. Ісландська лазня являє собою басейн з вулканічної водою, яка надходить до нього через спеціальні отвори в дні. Температура води висока, тому пар в приміщенні утворюється природним шляхом. Баня в класичному виконанні має кам'яні стіни, які при нагріванні віддають тепло приміщенню. Перед відвідуванням лазні необхідно прийняти душ і прогрітися 10-15 хвилин в спеціальній теплій кімнаті. Цікаво й те, що назва міста Рейк'явік, столиці Ісландії, перекладається як «бухта пара».
Природні лазні - Памуккале

Природні лазні - Памуккале

Природа досить винахідлива. Тільки їй під силу створити одне з восьми чудес світу - турецьке Памуккале. Сімнадцять водних джерел збираються в міні-басейни, стікаючи з величезних соляних ступенів. У деяких джерелах оздоровча вода досягає температури в сто градусів. Але є й більш комфортні умови - вода з температурою в тридцять градусів для людського організму те, що треба. Мінеральні солі, кальцій та інші корисні речовини, які заховані в грунті, допомагають при різних недугах зі шкірою, серцем, шлунком, судинами. Природа подбала не лише про лікувальні властивості басейнів, а й про дизайнерське рішення. Памуккале нагадує великі шматки пухнастої білосніжної вати. Ні, напевно, нічого біліше, ніж ці соляні схили. Дивитися на них без окулярів для сонця дуже складно. Давним давно лазні Памуккале стали не тільки улюбленою екскурсією для туристів, а й відмінним живильним місцем. Мінеральні солі, що містяться в грунті, надають лікувальну дію на наш організм. Велика кількість кальцію у воді лікує всілякі проблеми з серцем і судинами, оздоровлює шлунок, шкіру і опорно-руховий апарат людини. Розповідають, що в лазнях Памуккале купалася відома всім цариця Клеопатра. Ви навіть можете зануритися в басейн, де омивалася красуня. Достовірно не відомо наскільки правдива ця легенда. Але побачити хоч раз Памуккале все-таки варто. Мальовнича турецька пам'ятка піде організму і душевній рівновазі тільки на користь.
Особливості лазень в Ірані

Особливості лазень в Ірані

Ось уже протягом багатьох років невід'ємною частиною життя людей в Ірані є лазні. За архітектурою іранських лазень можна вивчати історичні події в Ірані. Адже лазня служила не тільки місцем, де можна було очистити душу і тіло. У лазні зустрічалися і обговорювали новини країни. Багато письменників присвятили бані велика кількість оповідань, віршів. Іранці приділяли час особистій гігієні з давніх часів. Про це свідчать етнологічні дослідження вчених. Таким чином були знайдені глиняні предмети умовно на території самої старої лазні, яка датується 512 р до н.е. Вона перебувала в руїнах величезного палацу Персеполь, або як його ще називають Тахтім-Джамшид, в місті Шираза. Там була не лише одна громадська лазня, а й по одній приватній в кожному окремому будинку палацового комплексу. Лазні складалися з зовнішньої і внутрішньої частин і були розділені сходами. Розмір лазні був невеликим всього близько чотирьох квадратних метрів. Лазні не переставали використовуватися і наступної іранської династією Аршакидов. Розкопки показали, що лазні в палаці Ашур були неймовірної краси. Чистоплотность іранців доводить і той факт, що старовинні храми будувалися біля джерел і озер. У них необхідно було купатися, так як це вважалося священним релігійним обрядом. Зображення водойм було і на печатках, і на перснях правителів Ірану. Найкрасивішою лазнею вважається популярна лазня Омовідов (династія Умаялся) з палацу Арма в Йорданії.
Королівська лазня в Японії

Королівська лазня в Японії

Класичні лазні сенто в Японії не такі як у нас. У громадських лазнях не парилки, а великі ванни, наповнені гарячою водою. Найдавніша лазня Токіо - це Дайкоку-Ю. Її називають королівською. Працює ця банька з 1927 року. Незважаючи на те, що в дев'яностих роках Дайкоку-Ю реконструювали, зокрема всередині, зовнішня її сторона виглядає абсолютно також як і в 1927 році. По виду лазня нагадує храм буддістов.Как і годиться, в цій лазні всі неквапливі і спокійні. А також тут стерильно чисто. Є роздягальня зі спеціальними шафами для одягу, є крісла для масажу і навіть ваги. У загальному залі на всю стіну намальований діючий вулкан Фудзіяма. Правда, зараз вулкан вважається слабоактивним. Останнє його дійство було на початку 1700 року. У залі розташовуються три масажні ванни. Гарячі ванни досягають температури в 42 градуси, а ось холодні більш лояльні. Їх температура всього 15 градусів. Усередині банного комплексу можна побачити ванну під відкритим небом - Ротен-буро. Хоча дах над ванною може вберегти від раптового дощу. Ця ванна є гарячою. Навколо ванни на вулиці побудований облагороджений сад зі світильником з каменю. Така розслаблююча обстановка дозволяє відпочити і набратися сил. Найцікавіше, що в сенто, як правило, не дозволяють входити з тату на тілі, однак, Дайкоку-Ю уникнуло такої незвичайної традиції і дозволяє відвідувачам приходити такими, якими побажають. Лазня в Токіо дуже добродушна.