Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Як фонтан молодості позбавляє від старого тіла?

Як фонтан молодості позбавляє від старого тіла?

Те, що лазня допомагає шкірі зберігати молодість - це ви, напевно, чули. Приємний ефект, звичайно. Однак, не вічний. Чи є щось таке, що допоможе зберегти молодість назавжди? Виявляється, існував такий чудодійний фонтан. Про нього в своїх писаннях згадує Геродот. Фонтан назвали джерелом, який був здатний повернути молодість старим. Досить було тільки увійти в нього, поринути, а потім вийти молодим і здоровим. Навіть просто випита чашка води з нього вже давала приголомшливий ефект. Подібна легенда була описана навіть ледарями. А скільки картин було цьому присвячене! Начебто ця легенда була реальністю.

Як це відбувалося? Був якийсь фонтан, схожий на велику римську лазню. Посередині фонтан, прикрашений фігурами прекрасної Венери і простого Купідона. До фонтану приходять бабусі. Деяких навіть привозять. В цілому, це все було схоже на громадські лазні. Так ось після купання під фонтаном, старі жінки виходили з води молодими дівчатами. На суші незайманих дам чекали вже прекрасні чоловіки, які запрошували їх на побачення.

Швидше за все, подібну техніку омолодження жінок винайшли в той час, коли багато молодих людей вмирало від невідомих хвороб. Ще б пак! Про гігієну точно ніхто не знав. Таким чином, люди дарували собі багаторазове тіло і нові задоволення, доступні тільки в молодості при здоровому способі життя. Продовження роду і любовні втіхи були основним мотивом знову стати молодими.

Схожі статті
Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

"Німеччина. Баден-Баден. 1869. Великий архітектор Карл Дерпфельдом за вказівкою герцога Баденського Фрідріха побудував шикарну будівлю в Ренессанскому стилі. Вона повинна була відновити традиції терм, які існували колись у Стародавньому Римі саме на цьому місці кілька тисяч років тому. Називаються ці терми Фрідріхсбад. На зовнішній стороні будівлі красуються статуї Асклепія, в міфології бога медицини, і Гігієї, богині здоров'я. Усередині терми нагадують чимось римські лазні. Так само є жіночі і чоловічі купальні, великий круглий басейн, оточений величними мармуровими колонами. Присутній тут і чани з оздоровлюючими водами, які можна пити. Найцікавіше - це, звичайно, самі лазні. Як і в античності, в лазнях необхідно ходити оголеними, без будь-яких убрань. Існує й особливий розклад відвідувань терм. Понеділок, четвер і у вихідний в суботу лазні поділяються на чоловічі і жіночі. У ці дні людям дозволено зустрічатися і об'єднуватися з протилежною статтю тільки в басейні. Вівторок, середа, п'ятниця і неділя - дні, коли і чоловікам і жінкам можна паритися разом. До того ж ці лазні нерідко називають сумішшю римських і ірландських. Незвичайне поєднання придумав доктор з Ірландії Річард Бартер. Він активно пропагував водну терапію. Їй він розбавив римський сухий пар вологим турецьким. Лікар пропонував поєднувати різні температури. Та й зараз існує якийсь банний ритуал, який заснований на сімнадцяти стадіях. Спочатку потрібно відвідати сухі парні, потім зробити мильний масаж і знову пройти вологий пар, не такий жаркі, як перші, і наостанок - басейн з гідромасажем. Але кожен басейн має різну температуру від теплого до холодного. Пройшовши всі етапи можна і відпочити в кімнаті відпочинку і поспати.
Лазні Парижа на воді

Лазні Парижа на воді

Колись у далекому 1234 у Франції з'явилася перша згадка про те, що існує таке поняття, як "громадська лазня". З вигляду це була звичайна барка з дерева, яка знаходилася на березі річки Сена в самій центрі Парижа. Милися в цій лазні найпростіші городяни, без особливого високого статусу. Вони милися в лазні самі і прали свій одяг. Як працювала подібна лазня? Вода подавалася за допомогою спеціальної помпи у дві лазневі кімнати. Потім брудна вода стікала знову в річку через дірки в підлозі. Минуло понад півстоліття і люди створили іншу більш зручну баню. Це був цілий корабель з двома поверхами і різними кімнатами. Біля цієї плавучої лазні прямо на воді розташовувалися чагарники, дерева і навіть цілі клумби з квітів. Близько лазні було побудовано будівлю, яка подавала воду в сто сорок ванн відразу. Така лазня, звичайно ж, стала пам'яткою Парижа. Туристи з цікавістю заглядали в такий заклад. Плавучі сауни і зараз користуються успіхом у тих країнах, де не заборонені споруди на воді. А ось перші згадки про сухопутні мобільні лазні з'явилися в 1822 році в тому ж Парижі. Один житель запатентував пристрій - лазня у візку. Там вода в купелі мала можливість нагрівати воду від печі. Буквально через 14 років в Парижі вже було більше тисяч мобільних лазень. Їх метою було приїжджати безпосередньо до будинків людей, щоб ті, не відходячи далеко від дому, могли помитися всією сім'єю.
Що таке купальні машини?

Що таке купальні машини?

Чи чули ви про існування машин для купання? Хоча за своїми властивостями до лазень і саун це пристосування відноситься слабо, на вигляд все ж ці машини нагадують лазні. Якби побачили таку машину зараз, то подумали б що це просто мобільна лазня або сауна на воді. Але не все так просто. Купальні машини використовували дев'ятнадцятого століттях для відпочинку на пляжах. Що ж у них примітного? Фургон служив помічником для купання в озерах, водоймах жінок і чоловіків. У ті часи були досить суворі правила етикету і пристойності. Машина виглядала як дерев'яна коробка або зі стінами з брезенту. Ця машина дозволяла входити і виходити з води непоміченим. Справа в тому, що людина заходила в купальну машині ще на березі. Потім коні тягнули такий візок у воду. У цей час людина роздягалася в машині, переодягалася в купальник. У деяких випадках люди купалися голими. Мабуть тому і придумали купальні машини, щоб люди могли не соромитися. Пізніше з іншої сторони машини опускали спеціальні сходинки, і людина могла тихо і не поспішаючи спуститися у воду і зануритися поки не набридне. Потім вона просто точно так само піднімався в фургон і повертався на берег. Щоб дати розуміння того, що людина готова повернутися на берег, вона піднімала спеціальний прапорець над машиною. Через час з'явилися машини і без підлоги. Таке пристосування заїжджаючи у воду розгорталося від сторонніх очей. Були випадки, коли за жінками підглядали цікаві чоловіки. Це було єдиним мінусом такого винаходу. Але незважаючи ні на що, пізніше подібні машини стали відомими і в інших країнах.
Баня лікує від раку?

Баня лікує від раку?

А ви чули таку думку, що лазня виліковує від раку? Давайте розбиратися! Про те, що лазня оздоровлює організм знає багато хто. Але що ж саме впливає на лікування раку? У парній кров людини розганяється, як ніби ви знаходитесь на пробіжці. Коли наша бардовая рідина тече в нас з великою швидкістю, то тим самим вона набуває цілющий ефект. Відомий вчений Абрам Залманов пояснює це тим, що наші капіляри, якщо вони здорові і чисті, можуть нас лікувати.   Щоб змусити кров швидше курсувати по організму, необхідно відвідати баню. Кров, пробігаючи по організму, чистить судини, немов труби великим напором води. Зрозуміти, що організм вже досить розігрівся і кров тече правильно, можна зрозуміти по почервонінню шкіри. Проводився експеримент з групою людей, які виходячи після парної, здавали кров на аналіз. Результати були приголомшливими. Гемоглобін підвищувався, червоних і білих кров'яних клітин ставало більше. Все це говорить про те, що мікробам і різним вірусам прийде кінець.   Однак необхідно постійно чистити капіляри великим потоком крові, розганяючи її при бігу або в лазні. Якщо даних заходів не робити, це загрожує проблемами в диханні. Як правило, людина за своєю суттю ледача. Активно займатися спортом може не кожен. І тут на допомогу приходить баня. Ефект той же, а робити нічого не треба. Звичайно, ми говоримо про лікування ранніх стадій раку, коли ще можна з ним битися. Ріст "поганих" клітин сповільнюється при відвідуванні лазні, а потік крові їх швидко виводить. Лікування раку лазнею потрібно починати поступово, щоб організм звик до зміни температур. Для профілактики раку можна приймати гарячі ванни навіть вдома.