Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Хочете працювати адміністратором сауни або лазні?

Хочете працювати адміністратором сауни або лазні?

Напевно, неможливо уявити сауну або лазню без такої важливої ​​персони, як адміністратор. Якщо ви задумалися отримати посаду адміністратора подібного закладу, то вам необхідно дещо знати про цю роботу. Звичайно, у різних керівників саун і лазень свої вимоги до адміністраторів. Але все ж є стандартні умови при прийомі на роботу.

Жінка ви або чоловік як правило не має особливого значення. Важливо вміти грамотно розмовляти по телефону, вчасно приймати дзвінки, красиво презентувати заклад, правильно записувати години відвідування клієнтів. Для цього у вас повинні бути присутні такі якості як відповідальність і комунікабельність.

Якщо в сауні є банщик, масажист або прибиральниця потрібно вміти організувати їх роботу, контролювати виконання їх роботи. Тобто якщо лазня не буде підготовлена ​​до приходу клієнтів, винні буде ви. Якщо ви будете єдиною відповідальною особою в закладі, то прибирати і розтоплювати баню потрібно вам. І ви повинні бути до цього готові.

Навіть якщо у вас немає досвіду, але є велике бажання - такої роботи можна навчитися. І зазвичай власники саун і лазень готові вчити. Головне, чого хочуть керівники - прийняти на роботу чесну і уважну людини. Це стосується не тільки керівників саун і лазень. У цій сфері чесність стоїть на першому місці, адже зазвичай власника немає на місці. Довіряти свій заклад невідомо кому не хочеться, тому в саунах і лазнях буває "плин кадрів". А ось з тими, хто показав себе з хорошого боку, власники працюють довго і прибутково.

Схожі статті
Головні відмінності руської лазні та фінської сауни

Головні відмінності руської лазні та фінської сауни

Всі лазні та сауни відрізняються не тільки географією походження, а й відмінностями у способах парки. Крім того кожен тип крізь століття вібрав свої традиції та ритуали паріння, але мета у всіх одна - позбавити тіло від втоми і оздоровити його, а душі принести таке бажане заспокоєння.                         Але головне питання, яким задаються люди, які тільки починають пізнавати всі принади ширяння, в тому, які  ж основні відмінності фінської сауни і російської лазні. У цій статті ми коротко роз'яснимо головні відмінні характеристики. Російська лазня: - В російській лазні пар дуже вологий, до 70%, а температура повітря відносно низька - 60-70 градусів Цельсія. Таким чином, в лазні ефект прогрівання досягається при порівняно більш м'якому впливі повітря, через його високу вологость, а як відомо, теплопровідність вологого повітря набагато вища, ніж сухого; - В російській лазні є набір певних дій, які потрібно виконувати, стоячи чи сидячи. Навіть якщо при цьому присутній баньщик, Вам все одно потрібно перевертатися, міняти полиці або при різних способах паріння - стояти. Такі активності сприяють підвищеному потовиділенню, що робить процес паріння ефективніше; - Вентиляція в російській лазні існує для підтримки контрасту тисків між парною і зовнішнім середовищем. Пар випаровується в замкнутій печі. Далі, відбувається щось подібне до вибуху - і пара під тиском спрямовується з печі в парну, проходячи через трошки звужений отвір відчинених дверцят.; - Головна відмінність російської лазні від фінської сауни - це культура паріння! Тут всі ритуали випробовані століттями: вінички, які танцюють по тілу, очищаючи і бадьорячи його, молитви, які баньщик читає перед початком паріння, очищаючи душу; ну і звичайно, в зимову пору, - сніжний сугроб або ополонку! Фінська сауна: - У фінській сауні пар сухий, вологість навіть не досягає 15%, а температура в основному від 90 до 150 градусів Цельсія; - Сауна дуже проста у використанні. Там не потрібно ходити і поливати воду на камені, парити один одного віниками. У сауні потрібно просто лежати на полиці та релаксувати; - Тиск повітря всередині сауни підтримується однаковим з тиском повітря зовні - в цьому головна відмінність російської лазні від сауни; - У фінській сауні особливого культу паріння немає. Прийнято вважати, що в сауну більше ходять люди зайняті, тому що це швидше і зручніше. Віниками в сауні не користуються, тому що при настільки високій температурі вони обсипаються. Ось і всі головні відмінності саун і лазень, автентичні. Але на сьогодні саунами часто користуються неправильно: поливають камені водою і не розігрівають до 120-150 градусів, і тому є можливість користуватися віниками. Через це для не цінителів відрізнити паріння в сауні і лазні майже неможливо, але ми сподіваємося що прояснили для Вас цю ситуацію ;)
Контраст температур - основна користь лазні

Контраст температур - основна користь лазні

Баня славиться багатьма корисними властивостями, але якщо звести всі їх воєдино, то виявиться, що найбільше користі наш організм отримує саме від контрасту температур в лазні.  У парній, під дією температур, пори відкриваються, судини розширюються, з організму починають виводитися шлаки. Коли людина розігрівається до максимуму і після занурюється в холодну купіль / ополонку / басейн або перекидає на себе відро-водоспад, його судини різко звужуються, що сприяє їх еластичності, а значить знижується ймовірність мігреней, варикозу і ВСД; пори шкіри закриваються, що сприяє її гладкості; організм охолоджується і виробляє звикання до холодних температур. Таким чином часте відвідування лазні виробляє здатність організму до загартованості.  Нажаль, не всім підходить такий метод оздоровлення і не всякий організм в короткій переспективі піддається загартуваню. Для того, щоб зрозуміти чи підійде Вам спекотне паріння в лазні і холодна купіль, спробуйте ранковий конрастний душ. Постійте під струменем води в 45 градусів, розігрійте тіло, а потім різко змініть температуру до 20 або трохи нижче. Повторіть процедуру хоча б два рази. Головним показником того, що Ваш організм добре приймає контраст температур є почуття бадьорості і прилив енергії після того, як процедура завершена.  У всіх інших випадках не рекомендується вдаватися в лазневі процедури сповна або ж робити це під ретельним наглядом професійних банщиків.
Як вибирати дрова для лазні

Як вибирати дрова для лазні

Основним джерелом здоров'я організму в лазні є пар. Якість пара залежить від дров. Тому вибираючи дрова для лазні, ви таким способом вибираєте собі здоров'я. Розглянемо деякі породи деревини, яку можна використовувати в парній. Наприклад, якщо ви купите ясен, то отримаєте його цілющі властивості і найвищу температуру в парній. Це одна з дорогих порід. Наступна схожа з ясенем деревина - це дуб. Дуб теж недешевий вид дерева. Вважається, що за своїми енергетичними здібностям він очищає душу. Згораючи дуб видає приємний аромат. Легка і запашна береза ​​розгорається досить швидко. Дрова з берези лікують застуду. Так само цілющими при грипі вважаються липові дрова. Вони володіють цією властивістю тільки перші два роки після зрубу. По закінченні двох років липа стає лише дровами для тепла. Єдиний мінус липи, що вона довго розгорається. Вільху вважають царської породою дерева, тому що вона майже не має диму. Чистити димохід часто вам не доведеться. Та й вартість цього дерева помірна. Що стосується осики, то це дерево більше застосовується для чищення димоходу, ніж для топки. Осика дуже погано розгорається. Але мати її в наявності все ж треба. Сосну використовують не часто, тому що вона виділяє багато смоли і сажі. До того ж вона сильно тріщить і іскриться при згорянні. Ялина звичайно видає приємний аромат, але так само стріляє вугіллям. Такі незручності не дали цим породам бути популярними. Та й тепло сосна і ялина проводять погано. Тому їх необхідно досить багато. Фруктові породи дерев також можна використовувати в лазні, але потрібно враховувати, що розгораються вони не дуже добре. Мудрі банщики спочатку піддають жару дровами з берези або вільхи, а потім доповнюють їх фруктовими дровами. Все залежить від вашого вибору і переваг. Проте, купивши навіть найдорожчу породу, потрібно вміти її зберігати і розпалювати. Інакше результат буде нерадісним.
З чого почати банний бізнес

З чого почати банний бізнес

Банний бізнес вважається одним з захоплюючих і цікавих. Лазні та сауни ніколи не перестануть бути популярними. Ну, який душ або ванна зрівняється з парною? Якщо організувати все правильно, то збитковим цей бізнес не буде. Для початку визначіться, який вид сауни або лазні у вас буде: російська лазня, фінська сауна, хамам, офуро. А може ви захочете всього потроху? Все залежить від вашого бажання. Міркуючи, не забувайте, що цей бізнес створюється для людей. Їм має бути приємно і комфортно перебувати у вашому закладі. Подумайте про додаткові послуги: караоке, більярд, кімнати відпочинку, ТБ, Wi-Fi, масаж, басейн, бар та інше. Все залежить від вашого бюджету. Враховувати ці моменти, потрібно відштовхуючись від того, купили (орендували) ви стару лазню або створюєте нову. Створивши проект потрібно узгодити його з потрібними інстанціями: пожежна, санітарна. Вартість стартового капіталу залежить від типу лазні. Є кілька типів: невелика лазня в житловому кварталі, великий банний комплекс, баня за містом, традиційна сауна. На це впливає розмір вашого приміщення. Продумайте цікавий інтер'єр лазні, вмонтуйте якісну техніку, використовуйте хорошу гідроізоляцію, зручні меблі. Ще одним завданням є підбір працівників: адміністратор, прибиральниця, банщик. Від них заздрості половина вашого доходу, якщо вони будуть добре обслуговувати відвідувачів, то клієнти прийдуть до вас ще не один раз. Навіть якщо у вас буде кращий дизайн в місті, але обслуговування не дуже якісне, у вашу лазню можуть більше не прийти. Ну і останнє, внесіть до бюджету витрати на інтернет - рекламу вашого закладу. Як кажуть, якщо вашої реклами немає в інтернеті - вас неначе не існує.