Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Як побудувати лазню в гаражі

Як побудувати лазню в гаражі

Напевно, багато хто розуміє, що лазня - приміщення з найвищою вологістю, і в той же час вона є пожежонебезпечним закладом. Досить часто лазні згоряють дотла за кілька хвилин, особливо якщо вони невеликі. Тому, якщо ви задумали спорудити лазню у своєму гаражі, подумайте над безпекою конструкції. Будвництво лазні в гаражі кооперативу створить вам певні складнощі. Знадобиться звернутися в безліч інстанцій, щоб оформити необхідні папери. А от у приватному гаражі ви самі собі господарі.


Ідею будівництва лазні звичайно найкраще закласти при будівництві гаража з нуля. Але якщо гараж вже є, то лазня в ньому потребує деякого переобладнання. Для відводу диму вам потрібно буде створити димар, який буде витягувати дим з лазні. Щоб стіни лазні не зазнали шкоди під діює вологи і на них не завелася цвіль, подумайте про гідроізоляційних матеріалах. А зовнішню частину гаража не погано б обшити дерев'яним каркасом і утеплювачем.


Далі стіни, стелю потрібно покрити спеціальною ізоляцією, яка буде зберігати тепло. Підлогу зазвичай покривають кахлем. Так він краще миється. Не забудьте про герметичність лазні. Для цього існує стрічка з алюмінію. Електричний обігрівач найбезпечніше заземлити біля гаража. Вентиляція ... Подумайте, де зручніше її розташувати. Обов'язково лазня повинна бути підключена до електрики, каналізації, водопроводу.


В цілому, немає нічого складного, щоб побудувати лазню в гаражі. Трохи зусиль, грошей, сил - і ваш гараж перетвориться на корисне місце для посиденьок з друзями.

Схожі статті
Головні відмінності руської лазні та фінської сауни

Головні відмінності руської лазні та фінської сауни

Всі лазні та сауни відрізняються не тільки географією походження, а й відмінностями у способах парки. Крім того кожен тип крізь століття вібрав свої традиції та ритуали паріння, але мета у всіх одна - позбавити тіло від втоми і оздоровити його, а душі принести таке бажане заспокоєння.                         Але головне питання, яким задаються люди, які тільки починають пізнавати всі принади ширяння, в тому, які  ж основні відмінності фінської сауни і російської лазні. У цій статті ми коротко роз'яснимо головні відмінні характеристики. Російська лазня: - В російській лазні пар дуже вологий, до 70%, а температура повітря відносно низька - 60-70 градусів Цельсія. Таким чином, в лазні ефект прогрівання досягається при порівняно більш м'якому впливі повітря, через його високу вологость, а як відомо, теплопровідність вологого повітря набагато вища, ніж сухого; - В російській лазні є набір певних дій, які потрібно виконувати, стоячи чи сидячи. Навіть якщо при цьому присутній баньщик, Вам все одно потрібно перевертатися, міняти полиці або при різних способах паріння - стояти. Такі активності сприяють підвищеному потовиділенню, що робить процес паріння ефективніше; - Вентиляція в російській лазні існує для підтримки контрасту тисків між парною і зовнішнім середовищем. Пар випаровується в замкнутій печі. Далі, відбувається щось подібне до вибуху - і пара під тиском спрямовується з печі в парну, проходячи через трошки звужений отвір відчинених дверцят.; - Головна відмінність російської лазні від фінської сауни - це культура паріння! Тут всі ритуали випробовані століттями: вінички, які танцюють по тілу, очищаючи і бадьорячи його, молитви, які баньщик читає перед початком паріння, очищаючи душу; ну і звичайно, в зимову пору, - сніжний сугроб або ополонку! Фінська сауна: - У фінській сауні пар сухий, вологість навіть не досягає 15%, а температура в основному від 90 до 150 градусів Цельсія; - Сауна дуже проста у використанні. Там не потрібно ходити і поливати воду на камені, парити один одного віниками. У сауні потрібно просто лежати на полиці та релаксувати; - Тиск повітря всередині сауни підтримується однаковим з тиском повітря зовні - в цьому головна відмінність російської лазні від сауни; - У фінській сауні особливого культу паріння немає. Прийнято вважати, що в сауну більше ходять люди зайняті, тому що це швидше і зручніше. Віниками в сауні не користуються, тому що при настільки високій температурі вони обсипаються. Ось і всі головні відмінності саун і лазень, автентичні. Але на сьогодні саунами часто користуються неправильно: поливають камені водою і не розігрівають до 120-150 градусів, і тому є можливість користуватися віниками. Через це для не цінителів відрізнити паріння в сауні і лазні майже неможливо, але ми сподіваємося що прояснили для Вас цю ситуацію ;)
Лазня офуро - історія традицій і культури японського народу

Лазня офуро - історія традицій і культури японського народу

Японські національні лазні (офуро) так само як і російські і фінські з'явилися ще в стародавні часи. Розкопки свідчать про те, що вже в перші століття нашої ери у жителів Японії існували певні традиції миття - в першу чергу омивалися сумішшю золи і лушпинням рису, а після «варилися» в дерев'яних бочках. Офуро як спосіб миття з'явилася неспроста: для приготування мила потрібно було вбивати звірів, а це суперечило культурі та релігії японців - буддизму, тому вони вирішили використовувати для миття воду погарячіше. Поява офуро також позитивно впливала на здоров'я в зимово-осінній період. Оскільки в Японії дуже висока вологість, при низькій температурі посилюється відчуття холоду. Будинки в той час майже не опалювалися, тому що це було дуже дорого. У силу традицій буддизму японці одягалися досить легко, адже тваринні матеріали – шерсть - використовувати не можна було. Таким чином, виникла необхідність грітися щодня і для жителі Японії вирішили використовувати лазню. Процедура паріння в офуро включає кілька етапів. Насамперед людина ополіскується і пірнає в дерев'яну бочку фурако. Вона розрахована на 6 осіб, а температура в ній підтримується на рівні 50 градусів. При цьому занурення відбувається лише до грудей. Наступною екзотичною процедурою було занурення у ванну з кедровою тирсою. Також туди домішували трави і листя, а тирсу попередньо пропитували арома маслами. Людина занурювалась по груди і тирсу вбирала з організму токсини. Ще одна процедура, без якої не обходився банний обряд знаті в Японії, це масаж прогрітою галькою. Цю традицію зараз активно застосовують в СПА салонах. Тепла галька не тільки прогрівала, але заряджала і розслабляла організм. Заключаючим акордом паріння в Японії було і є чаювання. Заварений за всіма традиціями трав'яний чай зміцнює тіло і дух. Чай також компенсує втрату вологи організмом. Завершується паріння в японскій бані традиційно відпочинком в спеціально відведеній для цього кімнаті. Бані інших народів світу так чи інакше схожі один на одного, офуро ж можливо в силу того, що країна походження відірвана від інших географічно, не має аналогів.
Чим корисна баня і шкідлива?

Чим корисна баня і шкідлива?

Коли в середньовіччі Європа потерпала від епідемії холери і втратила близько 25 мільйонів жителів, Русь ця хвороба обійшла стороною. Опісля, на Західну Європу знову обрушилася страшна хвороба - чума, і знову померло 25 мільйонів людей. Але в Європі все ж дотримувалися теорії про те, що митися не корисно, а для того, щоб перебити запах тіла, почали використовувати парфуми. Пройшли століття перш ніж європейці пов'язали епідемії з чистотою тіла. Це був хоч і запізнілий, але дуже правдивий і правильний висновок, тому що шкіра один з головних органів людини. Вона бере участь в диханні, обміні речовин і т.д. Через пори наш організм виводить продукти розпаду і негативні мікроби. Впливаючи на шкіру теплом, можна лікувати багато хвороб, у тому числі і рак! Банний пар дуже корисний і ефективний для створення швидкого кровотоку, який у свою чергу чистить судини, знімаючи з них шкідливі нарости. У медицині існує думка, що будь-яке хворе "місце" організму можна вилікувати, якщо посилити кровопритік до нього. У лазні ж прогрівається все тіло, а якщо це правильна лазня і людину парять ще віниками, роблять масаж, кров розганяється, знімається напруга в м’язах, нормалізується тиск. Також, після банних процедур, відбувається дезінфекція, помирає велика кількість мікробів. Баня очищає і звужує всі пори на тілі людини. У процесі паріння видаляється бруд і злущуються мертві клітини. Після регулярних відвідувань лазні поліпшуються фізіологічні властивості шкіри, нормалізується жировий обмін, поліпшується кровопостачання. Завдяки рясному потовиділенню активуються окисні процеси - краще засвоюються білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, що у великій мірі сприяє втраті ваги. Щоб візит в баню приносив тільки приємні почуття, слід прислухатися до протипоказань до банних процедур. З головних можна відзначити вірусні інфекції, хвороби серцево-судинної системи, шкірні захворювання (туберкульоз шкіри, екзема), захворювання ШКТ (гепатит, жовчнокам'яна хвороба), психічні та неврологічні хвороби і захворювання нирок.
Ваші банні друзі - шапочка та рукавички!

Ваші банні друзі - шапочка та рукавички!

Отже , Ви зібралися йти в лазню і бути готовими до цієї події на 100 %. Перечитавши про все « можна і не можна» , « добре і погано» , Ви переходите до етапу збирання «пакету необхідностей ». Баня прекрасне місце не тільки добре провести час і оздоровитися , а й навести «здорову красу » , саме тому не забудьте взяти з собою рукавицю і шапочку. «Тримай ноги в теплі , а голову в холоді ! ». У лазні це прислів'я знаходить абсолютно пряме значення . Ноги , та й все тіло , у нас , звичайно, будуть в теплі , а ось над головою треба попрацювати . Саме для того , щоб голова не перегрівалася і судини надмірно не розширювати , потрібна повстяна шапочка. Вона вбереже Ваше волосся від перегріву і сухості , а голову залишить охолодженої і розсудливою . Рукавичка для тіла буде незамінною помічницею для прекрасних дам. Вона може стати в нагоді як у лазні чи сауні , так і вдома. Рукавичка використовується для пілінг тіла і зробить Вашу шкіру чистіше і ніжніше . Від звичайної мочалки рукавиця відрізняється тим , що вона жорсткіше і більш якісно проводить відлущування мертвих частинок. Використовувати рукавицю рекомендується в лазні чи сауні тому , що шкіра більш розігріта і зволожена . Видалення мертвих частинок буде проходити швидше і менш болісно. Принцип застосування банної рукавички дуже простий : після прогрівання висушити, і зайдіть в душову , нанесіть на шкіру гель - пілінг або натуральний м'який скраб і м'якими масажними рухами пройдіть від п'ят до плечей. Процедуру рекомендується повторювати раз в 1-2 тижні, залежно від ніжності шкіри. Ходіть в баню в повній екіпіровці і будьте чисті і здорові!