Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Що таке купальні машини?

Що таке купальні машини?

Чи чули ви про існування машин для купання? Хоча за своїми властивостями до лазень і саун це пристосування відноситься слабо, на вигляд все ж ці машини нагадують лазні. Якби побачили таку машину зараз, то подумали б що це просто мобільна лазня або сауна на воді. Але не все так просто.


Купальні машини використовували дев'ятнадцятого століттях для відпочинку на пляжах. Що ж у них примітного? Фургон служив помічником для купання в озерах, водоймах жінок і чоловіків. У ті часи були досить суворі правила етикету і пристойності. Машина виглядала як дерев'яна коробка або зі стінами з брезенту. Ця машина дозволяла входити і виходити з води непоміченим. Справа в тому, що людина заходила в купальну машині ще на березі. Потім коні тягнули такий візок у воду. У цей час людина роздягалася в машині, переодягалася в купальник. У деяких випадках люди купалися голими. Мабуть тому і придумали купальні машини, щоб люди могли не соромитися.


Пізніше з іншої сторони машини опускали спеціальні сходинки, і людина могла тихо і не поспішаючи спуститися у воду і зануритися поки не набридне. Потім вона просто точно так само піднімався в фургон і повертався на берег. Щоб дати розуміння того, що людина готова повернутися на берег, вона піднімала спеціальний прапорець над машиною.

Через час з'явилися машини і без підлоги. Таке пристосування заїжджаючи у воду розгорталося від сторонніх очей. Були випадки, коли за жінками підглядали цікаві чоловіки. Це було єдиним мінусом такого винаходу. Але незважаючи ні на що, пізніше подібні машини стали відомими і в інших країнах.

Схожі статті
Банний дрес-код

Банний дрес-код

Здавна в баню ходили голяка. На те було багато причин! У лазні всі милися і топити топку на одного члена сім'ї було просто невигідно. По-друге, лазня - це ритуал по очищенню і якщо очищатися, то повністю. По-третє, в стародавні часи не було такої соціальної "закритості".  Сьогодні в баню прийнято ходити "прикритими", якщо це компанія не дуже близьких друзів, і "відкритими", якщо відносини більш ніж довірчі.  Але все ж для людей не посвячених і початківців краще дотримуватися банний дрес-код.  Перше, що потрібно взяти з собою в лазню це широкий рушник. Він буде і одягом (якщо його обмотати навколо тіла) і захисним бар'єром між тілом і бактеріями при сидінні на сумнівних крамничках.  Придбайте і традиційну шапочку для лазні. Вона не тільки захистить голову від перегрівання і волосся від сухості, вона також може стати відмінним банним аксесуаром. У продажу є іменні, різнокольорові і з різноманітними малюнками.  Гумові тапочки також стануть в нагоді в лазні. Краще купити свою особисту пару, так як в лазні ідеальні умови для розмноження грибка.  Для справжніх цінителів, а також тих, хто регулярно ходить в сауну або лазню, на ринку існують спеціальні пропозиції: лазневі набори та комплекти, в яких є все що потрібно, і навіть більше (наприклад деревяний гребінець для волосся).
Природні лазні - Памуккале

Природні лазні - Памуккале

Природа досить винахідлива. Тільки їй під силу створити одне з восьми чудес світу - турецьке Памуккале. Сімнадцять водних джерел збираються в міні-басейни, стікаючи з величезних соляних ступенів. У деяких джерелах оздоровча вода досягає температури в сто градусів. Але є й більш комфортні умови - вода з температурою в тридцять градусів для людського організму те, що треба. Мінеральні солі, кальцій та інші корисні речовини, які заховані в грунті, допомагають при різних недугах зі шкірою, серцем, шлунком, судинами. Природа подбала не лише про лікувальні властивості басейнів, а й про дизайнерське рішення. Памуккале нагадує великі шматки пухнастої білосніжної вати. Ні, напевно, нічого біліше, ніж ці соляні схили. Дивитися на них без окулярів для сонця дуже складно. Давним давно лазні Памуккале стали не тільки улюбленою екскурсією для туристів, а й відмінним живильним місцем. Мінеральні солі, що містяться в грунті, надають лікувальну дію на наш організм. Велика кількість кальцію у воді лікує всілякі проблеми з серцем і судинами, оздоровлює шлунок, шкіру і опорно-руховий апарат людини. Розповідають, що в лазнях Памуккале купалася відома всім цариця Клеопатра. Ви навіть можете зануритися в басейн, де омивалася красуня. Достовірно не відомо наскільки правдива ця легенда. Але побачити хоч раз Памуккале все-таки варто. Мальовнича турецька пам'ятка піде організму і душевній рівновазі тільки на користь.
Баня, що працює від однієї свічки

Баня, що працює від однієї свічки

Сама незвичайна лазня сімнадцятого століття, що працює від свічки, розташовувалася в Персії. Подякувати за таке технологічне диво потрібно Шейха Бахаю з Ірану. Таємниця роботи цієї лазні була незвичною. Каналізація однієї з мечетей утворювала газ - метан. Так вода мала здатність нагріватися. Поруч з лазнею також був розташований завод з виробництва масла. Масло було таким собі паливом, щоб лазня завжди була нагрітою. Витік масла допомагала свічці постійно підживлюватися, щоб не згаснути.    Багато фахівців жили в здогадах і жадали дізнатися секрет цієї побудови. Вони його дізналися. Труби з системи водосховища містили в собі золоті частинки. Золото - прекрасний провідник тепла. Воду потрібно було нагріти зовсім трохи, щоб вона зберігала свою температуру. Вода проходила у верхніх трубах, які грілися від свічки весь час, обігріваючи баньку.    Ще одна подія сталася, коли допитливі вчені зруйнували систему лазні. За порадою Шейха, це ні до чого хорошого привести не могло. Він говорив про те, що свічка може згаснути. Це було пророцтвом. Кілька років вчені дізнавалися дію цієї лазні. Вони розібрали баню дощенту. Але знову зібравши, баня так і не запрацювала. Сучасні великі комп'ютерні технології не можуть створити таку лазню. Шейха Бахаї неможливо перевершити.
Лазні Парижа на воді

Лазні Парижа на воді

Колись у далекому 1234 у Франції з'явилася перша згадка про те, що існує таке поняття, як "громадська лазня". З вигляду це була звичайна барка з дерева, яка знаходилася на березі річки Сена в самій центрі Парижа. Милися в цій лазні найпростіші городяни, без особливого високого статусу. Вони милися в лазні самі і прали свій одяг. Як працювала подібна лазня? Вода подавалася за допомогою спеціальної помпи у дві лазневі кімнати. Потім брудна вода стікала знову в річку через дірки в підлозі. Минуло понад півстоліття і люди створили іншу більш зручну баню. Це був цілий корабель з двома поверхами і різними кімнатами. Біля цієї плавучої лазні прямо на воді розташовувалися чагарники, дерева і навіть цілі клумби з квітів. Близько лазні було побудовано будівлю, яка подавала воду в сто сорок ванн відразу. Така лазня, звичайно ж, стала пам'яткою Парижа. Туристи з цікавістю заглядали в такий заклад. Плавучі сауни і зараз користуються успіхом у тих країнах, де не заборонені споруди на воді. А ось перші згадки про сухопутні мобільні лазні з'явилися в 1822 році в тому ж Парижі. Один житель запатентував пристрій - лазня у візку. Там вода в купелі мала можливість нагрівати воду від печі. Буквально через 14 років в Парижі вже було більше тисяч мобільних лазень. Їх метою було приїжджати безпосередньо до будинків людей, щоб ті, не відходячи далеко від дому, могли помитися всією сім'єю.