Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Контраст температур - основна користь лазні

Контраст температур - основна користь лазні

Баня славиться багатьма корисними властивостями, але якщо звести всі їх воєдино, то виявиться, що найбільше користі наш організм отримує саме від контрасту температур в лазні

У парній, під дією температур, пори відкриваються, судини розширюються, з організму починають виводитися шлаки. Коли людина розігрівається до максимуму і після занурюється в холодну купіль / ополонку / басейн або перекидає на себе відро-водоспад, його судини різко звужуються, що сприяє їх еластичності, а значить знижується ймовірність мігреней, варикозу і ВСД; пори шкіри закриваються, що сприяє її гладкості; організм охолоджується і виробляє звикання до холодних температур. Таким чином часте відвідування лазні виробляє здатність організму до загартованості. 

Нажаль, не всім підходить такий метод оздоровлення і не всякий організм в короткій переспективі піддається загартуваню. Для того, щоб зрозуміти чи підійде Вам спекотне паріння в лазні і холодна купіль, спробуйте ранковий конрастний душ. Постійте під струменем води в 45 градусів, розігрійте тіло, а потім різко змініть температуру до 20 або трохи нижче. Повторіть процедуру хоча б два рази. Головним показником того, що Ваш організм добре приймає контраст температур є почуття бадьорості і прилив енергії після того, як процедура завершена. 

У всіх інших випадках не рекомендується вдаватися в лазневі процедури сповна або ж робити це під ретельним наглядом професійних банщиків.

Схожі статті
Навіщо грітися перед лазнею

Навіщо грітися перед лазнею

Якщо ви хочете дійсно оздоровитися в лазні, а не згадувати свій похід за здоров'ям, як страшний сон, то перед жаркими процедурами вам обов'язково потрібно прогрітися. В чому суть питання!? Напевно ви звертали увагу, що спортсмени перед виконанням своїх вправ розминаються. Навіщо? На те є дві причини: підготовка м'язів і всіх систем організму до майбутньої великому навантаженні; мінімізація ризику отримати травму. Не у багатьох вийде сісти на шпагат з ходу без розминки і без травми. Сидіть-сидіть, пробувати не треба! Повірте на слово! Гаряче повітря парної діє на наше серце точно так само, як шпагат на зв'язки, тому жарти з ним погані. Банна «розминка»! Отже, щоб насолодитися ароматним теплом, яке ніжно огортає ваше тіло, і з кожним вдихом прогріває його зсередини, необхідно зробити наступне: прийміть гарячий душ і гарненько розітріться сухим рушником і випийте чашечку гарячого трав'яного чаю з медом і лимоном вприкуску; зайшовши в парну, не прагніть підкорити її вершину, а знайдіть собі теплу місцинку на нижній поличці, щоб прилягти; перший захід не повинен тривати довше 5-7 хвилин; коли вирішите покинути парну, прийміть сидяче положення і тільки потім повільно вставайте.