Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Новизна давніх традицій

Новизна давніх традицій

Як би ви назвали заклад, де можна подискутувати, взяти участь у спортивному змаганні, помалювати, відвідати бібліотеку, поспівати, вірші почитати, нарешті? Та ще два рази на день! Це не санаторій і не база відпочинку. Представлений перелік відповідає заняттям, яким древні римляни вдавалися в своїх громадських лазнях - термах.

Більше 120 років виповнилося московським «Ржевським лазням». З заснування і донині у величезних парильнях зі склепінчастими стелями цінується як раз не камерність окремих кабінетів, а  причетність до незмінного ритуалу. На стіни ллються настої лікарських трав, а на грубку у великій кількості - вода. Після чергового оновлення пара запускаються відвідувачі, демонструючи загальну рівність і братерство, так як через сильну спека можуть тільки заповзати рачки. У  тиші кожен чекає, коли парильник огорне його індивідуальної порцією пара. У кожного парильника свій «почерк», а значить, і клієнтура. Так що в театри ходять «на Табакова або Меньшикова», а в громадські лазні - «на Петровича або Сидоровича » - особистостей , неперевершених у своєму індивідуальному ремеслі.

Сучасні лазневі комплекси пропонують як відпочинок в окремих саунах, так і в громадських жіночих і чоловічих відділеннях , розрахованих на чоловік 25-30. І справа тут не в різниці в цінах на послуги. Великі відділення з оздоблення та комфорту не поступаються віп міні-саунам. При цьому сюди можна прийти в будь-який зручний час, не потрібно заздалегідь міркувати про підбір приємної компанії. Серед великої кількості незнайомих людей легше залишитися на самоті, а при бажанні - познайомитися з однодумцями.

Уявіть, якби не було громадських лазень, друзі, розімлілі від задоволення, не відправили б Женю Лукашина назустріч своїй долі!

Схожі статті
Терми: назад в Римську імперію

Терми: назад в Римську імперію

       Римські терми були широко поширені по всій Римській імперії: скрізь, де ступала нога римського легіонера, була пізніше побудована терма. Навіть до сьогоднішнього дня, в багатьох країнах Азії, Північної Америки та Європи збереглися водопроводи, дороги, мости та лазні, які побудували Стародавні Римляни.        Римські лазні складалися з кількох відділень. Всі вони були досить логічні: при вході в лазню була роздягальня, басейн з проточною водою, далі йшли басейни з водою, температура яких послідовно зростала, також у термах можна було почитати книги в бібліотеці і зайнятися гімнастикою в спеціально відведених кімнатах. Перша кімната, яка, по суті, була роздягальнею називалася аподітеріум, друга кімната - фригідаріум-представляла собою басейн з прохолодною водою, яка змінювалася тричі на день. Третя кімната називалася тепідаріум і служила для розігріву тіла. Після відвідувачі переходили в калідаріум, а з нього в безпосередньо в саму баню - судаторіум. Температура повітря тут була 85 градусів Цельсія, ідеальна для рясного потовиділення. Після парної відвідувач заходив у лаваріум, де він обливався холодною водою і мазав аромасло.        Саме при римських термах був прокладений перший гарячий водопровід у світі. У Римі гаряче водопостачання в той час обслуговувало десятки лазень, загальною площею до 11 гектарів, а до кінця першого століття нашої ери в Римі було близько півтори сотні громадських лазень.        Як приватні, так і суспільні римські лазні відрізнялися розкішним оздобленням - мармурові басейни, підлоги, золоті та срібні рукомийники - все тут говорило про те, що терми це частина культури римлян, навіть їх культ. Можна сказати, що для римлян терми були чимось на зразок клубів зараз. Громадяни проводили там багато вільного часу, спілкувалися, радилися, вирішували важливі проблеми, обмінювалися новинами і плітками. А в перервах між Парена відвідувачі їли, слухали музику і плавали в басейнах.
А Ви знаєте найцікавіше про сауни?

А Ви знаєте найцікавіше про сауни?

Сауна і лазня з'явилися дуже давно, тому обросли легендами, традиціями і зібрали про себе численні цікавинки. Ось ТОП цікавих банних фактів: 1. У Фінляндії сауна така популярна, що будується на кожному розі: у квартирах, готелях, офісах, ресторанах і навіть на дахах будинків. 2. Кмітливий український підприємець вирішив скористатися любов'ю тварин до сонячних ванн і пристрастю до вихованців їх господарів і організував парилку для братів менших. Вона користується шаленою популярністю. Звірі насолоджуються теплом, послугами банщика, ветеринара, перукаря, а господарі - насолодою вихованця. Поряд є ресторанчик для відвідувачів, меню якого розраховано і на двоногих, і на чотириногих. 3. Німці, яким довелося пожити в 18 столітті, теж із задоволенням брали з собою в лазню собак. А також дітей і дружин. 4. Той же 18 століття поклав кінець чудовій традиції, згідно з якою в лазню дозволялося ходити одночасно і чоловікам, і жінкам. Пощастило сильній половині: можна й попаритися, і подивитися на жіночі принади. 5. Жінки в ісламських країнах могли вимагати у чоловіка розлучення і дівоче прізвище, якщо той не пускав дружину в свою лазню. 6. У світі спостерігається тенденція споруджувати сауни на колесах. Деякі будують їх для себе, щоб парилка завжди була під рукою, деякі - в якості бізнесу. Екзотика завжди користується успіхом. 7. Віники для лазні, в які додають традиційні листя евкаліпта, пахнуть ... трояндами. 8. В Угорщині можна попаритися в сауні «Рудаш», побудованої в 1550 році, і в якій дуже любив бувати Казанова. 9. Нещодавно в Росії зафіксовано новий рекорд. Одна особливо спекотна прихильниця сауни провела в парильні без малого 26 годин поспіль. 10. Автор крилатої фрази: «Щороку 31 грудня ми з друзями ходимо в лазню ...» Е. Рязанов ніколи не відвідував сауну.
Продовжимо життя в сауні!

Продовжимо життя в сауні!

Те, що сауна корисна і благодатна для нашого тлінного тіла, ніякий не секрет. Вона споконвіку вважалася панацеєю від багатьох болячок і неприємностей. Туди ходили не тільки митися, а й оздоровлюватися, красіветь. Сучасні вчені в один голос стверджують, що за умови відсутності вагомих протипоказань сауна і лазня повинні стати вірним супутником кожної людини. За результатами досліджень, проведених на добровольцях, встановлено, що малюки, які відвідують сауну з раннього віку, доставляють клопоти батькам, пов'язані з застудами та ГРВІ, в два рази рідше, ніж їх «антісаунние» однолітки. Але взагалі - гаряче повітря парилки заряджене негативними іонами, що дуже благотворно впливає не тільки на дитячий, а й на цілком дорослий, повністю сформувався організм. Невгамовні дослідники зробили аналіз поту, виділеного в лазні, і з'ясували, що в ньому міститься велика кількість солей важких металів. Тобто в парильні організм позбувається всього шкідливого і непотрібного через пори і органи виведення. Ароматерапія допомагає в лікуванні і профілактиці хвороб органів дихання, масаж з віником укупі з гарячою парою - опорно-рухового апарату. Люди, які регулярно відвідують лазню, не скаржаться на ломоту в кістках, алергію і кашель. Інфрачервона сауна допомагає регенерувати шкіру і загоювати рани. Крім того, в ході експерименту було встановлено, що парилка ефективно знижує рівень цукру, стабілізує роботу печінки, підшлункової залози і стан серцево - судинної системи. Список банних корисностей можна продовжувати довго. Зрозуміло одне - не дарма вона з'явилася в нашому житті. Спасибі фінам, які свого часу придумали сауну і подарували всьому світу це диво. А також росіянам, чия банька славиться споконвіку!