Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Баня і вагітність: за і проти

Баня і вагітність: за і проти

У часи Русі лазня вважалася майже святим місцем, тут не тільки парилися і лікувалися від усіх хвороб, а й у прямому значенні цих слів, народжувалися на світ!

У 21 столітті здоров'я жінок, звичайно, змінилося і багато лікарі не радять вагітним ходити в сауну або лазню. Але їх звичайно, можна зрозуміти. Вони страхують себе від помилки, адже лазня це завжди сильне навантаження на організм.

У чому сходиться думка всіх лікарів, так це в тому, що відвідувати лазню на ранніх термінах не можна. Найбезпечніший другий триместр, а на пізніх термінах, так само як і на ранніх, відвідувати лазню або сауну не бажано. Якщо Ви завжди були завзятою банщицею або просто часто відвідували лазню або сауну і Ваш організм добре знайомий з таким навантаженням, то при розумному підході під час вагітності у Вас не повинно виникнути ніяких проблем. Якщо ж Ви плануєте свій перший похід в лазню під час вагітності, то краще всього утриматися. І звичайно, якщо є загроза або будь-які ускладнення, заходити в парну категорично забороняється!

Якщо Ви вагітні і вирішили, що Вам дуже нетерпиться погрітися у теплій парній, то потрібно з усіма пересторогами підійти до цього походу!

• Вагітним краще ходити в російську лазню, а не у фінську сауну, оскільки в лазні температура нижче і вологість вище, що сприяє швидкому потовиділенню і легше переноситься.
• Голова завжди повинна бути покрито , бажано спеціальним фетровим ковпаком.
• Вагітним не можна робити різкі контрасти температур: душ повинен бути кімнатної температури, в басейн з холодною водою стрибати не можна.
• Дуже важлива компанія, в якій майбутня мама йде в лазню, адже комфорт і розслаблення дуже важливі для гарного самопочуття та відпочинку.
• Перед відвідуванням лазні бажано скористатися бальзамами і гелями для інтимної гігієни. Їх нанесення підвищить місцевий імунітет слизових оболонок і убезпечить Вас від можливих інфекцій.
• Перед відвідуванням лазні обов'язково порадьтеся з лікарем.
• Завжди прислухайтеся до свого організму. Він завжди точно знає, що йому потрібно. Якщо інтуїція підказує, що не потрібно йти в парну - не йдіть . Якщо в парній Ви почнете хоч трішки відчувати нездужання - негайно виходьте!

Схожі статті
Чим корисна баня і шкідлива?

Чим корисна баня і шкідлива?

Коли в середньовіччі Європа потерпала від епідемії холери і втратила близько 25 мільйонів жителів, Русь ця хвороба обійшла стороною. Опісля, на Західну Європу знову обрушилася страшна хвороба - чума, і знову померло 25 мільйонів людей. Але в Європі все ж дотримувалися теорії про те, що митися не корисно, а для того, щоб перебити запах тіла, почали використовувати парфуми. Пройшли століття перш ніж європейці пов'язали епідемії з чистотою тіла. Це був хоч і запізнілий, але дуже правдивий і правильний висновок, тому що шкіра один з головних органів людини. Вона бере участь в диханні, обміні речовин і т.д. Через пори наш організм виводить продукти розпаду і негативні мікроби. Впливаючи на шкіру теплом, можна лікувати багато хвороб, у тому числі і рак! Банний пар дуже корисний і ефективний для створення швидкого кровотоку, який у свою чергу чистить судини, знімаючи з них шкідливі нарости. У медицині існує думка, що будь-яке хворе "місце" організму можна вилікувати, якщо посилити кровопритік до нього. У лазні ж прогрівається все тіло, а якщо це правильна лазня і людину парять ще віниками, роблять масаж, кров розганяється, знімається напруга в м’язах, нормалізується тиск. Також, після банних процедур, відбувається дезінфекція, помирає велика кількість мікробів. Баня очищає і звужує всі пори на тілі людини. У процесі паріння видаляється бруд і злущуються мертві клітини. Після регулярних відвідувань лазні поліпшуються фізіологічні властивості шкіри, нормалізується жировий обмін, поліпшується кровопостачання. Завдяки рясному потовиділенню активуються окисні процеси - краще засвоюються білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, що у великій мірі сприяє втраті ваги. Щоб візит в баню приносив тільки приємні почуття, слід прислухатися до протипоказань до банних процедур. З головних можна відзначити вірусні інфекції, хвороби серцево-судинної системи, шкірні захворювання (туберкульоз шкіри, екзема), захворювання ШКТ (гепатит, жовчнокам'яна хвороба), психічні та неврологічні хвороби і захворювання нирок.
Здорові особливості банних процедур

Здорові особливості банних процедур

Оскільки лазня на Русі є одним з незмінних атрибутів відпочинку, у нас існує багато звичаїв і ритуалів банного життя, які склалися завдяки досвіду наших прадідів і нашому. По-перше, при відвідуванні лазні дуже важливий час - банний обряд в середньому повинен займати 2-3 години, а саме паріння не повинно перевищувати 40 хвилин. Перед кожним повторним заходом в парну потрібно відпочивати мінімум 20 хвилин. Під час відпочинку для підтримки рівня тепла в організмі можна випити склянку гарячого чаю чи іншого вітамінізованого напою. Для того, щоб в парній полегшити навантаження на організм необхідно ноги розмістити трохи вище тулуба. Такий кровотік полегшить роботу серця, а для того, щоб голова не перегрівалася бажано одягнути ковпак - шапку. Для повноцінного прогріву тіла потрібно перевертатися кілька разів. Лікарі рекомендують лежати на животі, на спині і на боках. Відповідно, саме вигідне положення тіла - лежачи. Якщо Ви прийшли в лазню, в якій немає банщика, то всі тонкощі паріння віниками Вам належить осилити самим. Зверніть увагу: якщо віник «молодий», то Ви можете використовувати його відразу. Якщо ж віник старий і посушенний, його потрібно змочувати у воді приблизно 15-20 хвилин. Завжди стежте за тим, щоб віник торкався шкіри. Якщо повітря в парній дуже гаряче, то біля стоп і рук не піднімайте його дуже високо, щоб не перегріти тіло. Для ефективного банного масажу можна скористатися ще одним прийомом - поляскування. Воно робиться у всіх напрямках по всьому тілу легкими штрихами. Після цього все тіло погладжують і перевертаються на інший бік. Для кращого прогріву хворих місць віники можна іноді залишати і притискати. Так часто роблять з колінами та іншими хворими суглобами. Дуже корисно після кожного відвідування парної приймати теплий душ і через хвилин 5-7 робити масаж або самомасаж. На нього відводиться 20 - 30 хвилин. Всі заходи в парильню потрібно повторювати 2-4 рази. Дуже важливо дотримуватися таких правил гігієни: не відвідувати лазню після вживання алкогольних напоїв (і ні в якому разі не можна вживати їх під час банних процедур), в голодному стані або відразу після прийому великої кількості їжі, в стані сильного стомлення або безпосередньо перед сном.