Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Продовжимо життя в сауні!

Продовжимо життя в сауні!

Те, що сауна корисна і благодатна для нашого тлінного тіла, ніякий не секрет. Вона споконвіку вважалася панацеєю від багатьох болячок і неприємностей. Туди ходили не тільки митися, а й оздоровлюватися, красіветь. Сучасні вчені в один голос стверджують, що за умови відсутності вагомих протипоказань сауна і лазня повинні стати вірним супутником кожної людини.
За результатами досліджень, проведених на добровольцях, встановлено, що малюки, які відвідують сауну з раннього віку, доставляють клопоти батькам, пов'язані з застудами та ГРВІ, в два рази рідше, ніж їх «антісаунние» однолітки. Але взагалі - гаряче повітря парилки заряджене негативними іонами, що дуже благотворно впливає не тільки на дитячий, а й на цілком дорослий, повністю сформувався організм.
Невгамовні дослідники зробили аналіз поту, виділеного в лазні, і з'ясували, що в ньому міститься велика кількість солей важких металів. Тобто в парильні організм позбувається всього шкідливого і непотрібного через пори і органи виведення. Ароматерапія допомагає в лікуванні і профілактиці хвороб органів дихання, масаж з віником укупі з гарячою парою - опорно-рухового апарату. Люди, які регулярно відвідують лазню, не скаржаться на ломоту в кістках, алергію і кашель. Інфрачервона сауна допомагає регенерувати шкіру і загоювати рани.
Крім того, в ході експерименту було встановлено, що парилка ефективно знижує рівень цукру, стабілізує роботу печінки, підшлункової залози і стан серцево - судинної системи.
Список банних корисностей можна продовжувати довго. Зрозуміло одне - не дарма вона з'явилася в нашому житті. Спасибі фінам, які свого часу придумали сауну і подарували всьому світу це диво. А також росіянам, чия банька славиться споконвіку!

Схожі статті
Чим корисна баня і шкідлива?

Чим корисна баня і шкідлива?

Коли в середньовіччі Європа потерпала від епідемії холери і втратила близько 25 мільйонів жителів, Русь ця хвороба обійшла стороною. Опісля, на Західну Європу знову обрушилася страшна хвороба - чума, і знову померло 25 мільйонів людей. Але в Європі все ж дотримувалися теорії про те, що митися не корисно, а для того, щоб перебити запах тіла, почали використовувати парфуми. Пройшли століття перш ніж європейці пов'язали епідемії з чистотою тіла. Це був хоч і запізнілий, але дуже правдивий і правильний висновок, тому що шкіра один з головних органів людини. Вона бере участь в диханні, обміні речовин і т.д. Через пори наш організм виводить продукти розпаду і негативні мікроби. Впливаючи на шкіру теплом, можна лікувати багато хвороб, у тому числі і рак! Банний пар дуже корисний і ефективний для створення швидкого кровотоку, який у свою чергу чистить судини, знімаючи з них шкідливі нарости. У медицині існує думка, що будь-яке хворе "місце" організму можна вилікувати, якщо посилити кровопритік до нього. У лазні ж прогрівається все тіло, а якщо це правильна лазня і людину парять ще віниками, роблять масаж, кров розганяється, знімається напруга в м’язах, нормалізується тиск. Також, після банних процедур, відбувається дезінфекція, помирає велика кількість мікробів. Баня очищає і звужує всі пори на тілі людини. У процесі паріння видаляється бруд і злущуються мертві клітини. Після регулярних відвідувань лазні поліпшуються фізіологічні властивості шкіри, нормалізується жировий обмін, поліпшується кровопостачання. Завдяки рясному потовиділенню активуються окисні процеси - краще засвоюються білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, що у великій мірі сприяє втраті ваги. Щоб візит в баню приносив тільки приємні почуття, слід прислухатися до протипоказань до банних процедур. З головних можна відзначити вірусні інфекції, хвороби серцево-судинної системи, шкірні захворювання (туберкульоз шкіри, екзема), захворювання ШКТ (гепатит, жовчнокам'яна хвороба), психічні та неврологічні хвороби і захворювання нирок.
Здорові особливості банних процедур

Здорові особливості банних процедур

Оскільки лазня на Русі є одним з незмінних атрибутів відпочинку, у нас існує багато звичаїв і ритуалів банного життя, які склалися завдяки досвіду наших прадідів і нашому. По-перше, при відвідуванні лазні дуже важливий час - банний обряд в середньому повинен займати 2-3 години, а саме паріння не повинно перевищувати 40 хвилин. Перед кожним повторним заходом в парну потрібно відпочивати мінімум 20 хвилин. Під час відпочинку для підтримки рівня тепла в організмі можна випити склянку гарячого чаю чи іншого вітамінізованого напою. Для того, щоб в парній полегшити навантаження на організм необхідно ноги розмістити трохи вище тулуба. Такий кровотік полегшить роботу серця, а для того, щоб голова не перегрівалася бажано одягнути ковпак - шапку. Для повноцінного прогріву тіла потрібно перевертатися кілька разів. Лікарі рекомендують лежати на животі, на спині і на боках. Відповідно, саме вигідне положення тіла - лежачи. Якщо Ви прийшли в лазню, в якій немає банщика, то всі тонкощі паріння віниками Вам належить осилити самим. Зверніть увагу: якщо віник «молодий», то Ви можете використовувати його відразу. Якщо ж віник старий і посушенний, його потрібно змочувати у воді приблизно 15-20 хвилин. Завжди стежте за тим, щоб віник торкався шкіри. Якщо повітря в парній дуже гаряче, то біля стоп і рук не піднімайте його дуже високо, щоб не перегріти тіло. Для ефективного банного масажу можна скористатися ще одним прийомом - поляскування. Воно робиться у всіх напрямках по всьому тілу легкими штрихами. Після цього все тіло погладжують і перевертаються на інший бік. Для кращого прогріву хворих місць віники можна іноді залишати і притискати. Так часто роблять з колінами та іншими хворими суглобами. Дуже корисно після кожного відвідування парної приймати теплий душ і через хвилин 5-7 робити масаж або самомасаж. На нього відводиться 20 - 30 хвилин. Всі заходи в парильню потрібно повторювати 2-4 рази. Дуже важливо дотримуватися таких правил гігієни: не відвідувати лазню після вживання алкогольних напоїв (і ні в якому разі не можна вживати їх під час банних процедур), в голодному стані або відразу після прийому великої кількості їжі, в стані сильного стомлення або безпосередньо перед сном.
Лазня - старовинний рецепт для схуднення!

Лазня - старовинний рецепт для схуднення!

Здавна лазнею користувалися для поліпшення самопочуття і підтримки краси. І якщо для першого методb завжди були досить прості, то для того, щоб після відвідування лазні стати набагато красивіше, жінки вигадували різні рецепти і способи. Більшість з них актуальні і сьогодні! Російська лазня завжди була відома як відмінний спосіб схуднути, поліпшити шкіру і тіло. Одним з актуальних рецептів є використання солі і меду, яке в багатьох сучасних лазнях продається як предбанне скрабування тіла, але Ви можете зробити це самостійно, попередньо взявши з собою в лазню баночку з медом і пакетик з сіллю. Сухе тіло натирають сумішшю з солі і меду і йдуть в парну, бажано на верхню полицю, де починається рясне потовиділення. Для проведення такої процедури бажано переконатися, що на тілі немає ранок або подряпин, тому що сіль почне їх роз'їдати , і заподіє дискомфорт. Користь від цієї процедури в рясному потовиділенні, яке не припиняється після виходу з парної. Кращий прийом для схуднення в лазні - це часті і короткі заходи в парильню, на 5-7 хвилин через кожні 10 хвилин. При виході з парної бажано закутатися в теплий рушник і утримаютись від пиття, але якщо вже дуже захочеться, можна випити півсклянки води з лимоном. Перед заходом в парилку прийміть теплий душ, щоб змити сіль і піт, які в іншому випадку вберуться назад в шкіру. Головне запам'ятати, що довге виснажливе паріння менш ефективно ніж короткі і часті заходи. В середньому за один банний обряд виводиться до 1,5 літрів поту. Але якщо Вам хочеться каталізувати цей процес, і втратити ще більше ваги, випийте потогінний чаю або потогінний квас! Найкраще від целюліту і звичайних жирових відкладень допомагає масаж віниками в парній, при чому, якщо його робити не тільки в проблемних зонах, а по всьому тілу. Для посилення ефекту бажано зробити антицелюлітний масаж після банних процедур. А якщо він плавно перетече в розслабляючий масаж всього тіла, то такий банний обряд не тільки буде корисним, але і дуже приємним!