Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Покращена фінська сауна - біосауна!

Покращена фінська сауна - біосауна!

Сучасні технології не стоять на місці, і вони не обійшли стороною навіть розвиток саун і лазень. Біосауна - найяскравіше тому доказ.
Коли проста сауна перестала бути настільки ефективною як інші способи аналогічного відпочинку та оздоровлення, мудрі люди подумали, що варто просто вдосконалити фінську сауну. Для цього вирішили застосувати вже відому всім ароматерапію, і менш відомі кольоротерапію, звукотерапію, інфрачервоне випромінювання і абсолютно природні та рідкісні елементи інтер'єру. Таким чином, в біосауні всі корисні властивості фінської сауни катализируются і додаються нові.
Як і у всіх інших парних, є особливі правила відвідування, застосування та функціонування біосауні. Тут можна досягти будь-якого бажаного результату - розслаблення, тонізації, оздоровлення. Досягається це комплексом дій, наприклад, якщо Ви хочете релаксу, в повітрі буде витати аромат іланг- іланг, бергамоту, шавлії. Підсвічування осяє парну бузковими і блакитними гамами, а шум прибою або шелест трави на всіх рівнях заспокоять Вашу нервову систему, розслаблять втомлені м'язи і перенесуть в країну релаксу.
Головною відмінністю біосауні є натуральне «обмундирування» парної всередині. Зазвичай стіни біосауні обшиваються канадським кедром. Це один з найкрасивіших і величних дерев західного узбережжя Північної Америки. Цілющі властивості канадського кедра благотворно впливають на здоров'я людини: його аромат заспокоює, знімає напругу і втому, а деревина вважається накопичувачем енергії та природним цілителем.
Для внутрішнього оздоблення біосауні використовують натуральний спеціально відібраний і оброблений камінь "жадеїт". Це природний мінерал, який іонізує повітря. Фахівці з литотерапии (наука про вплив каменів на здоров'я людини) стверджують, що жадеїт це камінь - стабілізатор, що має позитивне енергетичний вплив на людину: зміцнює нервову систему, вирівнює артеріальний тиск, покращує кров, посилює чоловічу потенцію, лікує захворювання сечовидільної системи.
Таким чином, похід в біосауну ще корисніший, ніж у фінську сауну, приємніше і вразливий, якщо звичайні сауни та лазні Вам вже приїлися.

Схожі статті
Короткий екскурс в історію сауни

Короткий екскурс в історію сауни

        Якщо про історію лазні відомо дуже багато, то про появу саун відомо набагато менше. Точне походження слова «сауна» залишається невідомим. Імовірно, воно з'явилося у Візантійської імперії, і було перенесено слов'янами у фінські групи. Але достеменно відомо, що сама ідея сауни з'являлася в світі не один раз. Подібні будова були в Стародавній Русі, в поселеннях корінних американців, а також в Японії та Мексиці.         Спочатку, сауна була поглиблена в землю. По суті, це була яма, накрита дахом. У неї насипали дрова, розпалювали вогонь, а потім закидали туди камені. Коли камені ставали дуже гарячими, їх поливали водою, що створювало сильний пар, який і обігрівав приміщення.         Після перших саун-ям почали у слов'ян з'явилися сауни-кабіни. У кутку кімнати будували вогнище з камінням, який мав отвір для виходу диму. Коли вогнище розгоралося до межі, отвір і двері закривали, а камені поливали водою до утворення такого пара, що не видно нічого далі власної руки. З цього випливає, що сауна в древнє часи не була, як зараз прийнято вважати, з сухою парою.        Традиції використання сауни з'являлися і пропадали майже у всіх країнах, тільки у Фінляндії люди ніколи не переставали використовувати сауну як місце для особистої гігієни та оздоровлення. Саме з прихильною Фінляндії, сауна поширилася в інші країни світу.        На початку 17 століття фінські сауни почали з'являтися в Америці. А після олімпіади в Берліні, де фінські атлети побудували свою лазню, сауна стала популярною у всій Європі, а після поїздки американського президента Ліндона Джонсона, в США стало дуже престижно мати домашню сауну.        Однак, країною - рекордсменом за кількістю саун залишається Фінляндія. Тут більшого всього саун: на 5 млн. жителів - 1,5 млн. саун. Вони є не тільки місцем для миття, а й для розслаблення і спілкування. Фіни настільки люблять сауну, що навіть політики проводять ділові зустрічі і переговори в них.        Зазвичай зустрічі в сауні супроводжуються подальшим вечерею з пивом ;)
Головні відмінності руської лазні та фінської сауни

Головні відмінності руської лазні та фінської сауни

Всі лазні та сауни відрізняються не тільки географією походження, а й відмінностями у способах парки. Крім того кожен тип крізь століття вібрав свої традиції та ритуали паріння, але мета у всіх одна - позбавити тіло від втоми і оздоровити його, а душі принести таке бажане заспокоєння.                         Але головне питання, яким задаються люди, які тільки починають пізнавати всі принади ширяння, в тому, які  ж основні відмінності фінської сауни і російської лазні. У цій статті ми коротко роз'яснимо головні відмінні характеристики. Російська лазня: - В російській лазні пар дуже вологий, до 70%, а температура повітря відносно низька - 60-70 градусів Цельсія. Таким чином, в лазні ефект прогрівання досягається при порівняно більш м'якому впливі повітря, через його високу вологость, а як відомо, теплопровідність вологого повітря набагато вища, ніж сухого; - В російській лазні є набір певних дій, які потрібно виконувати, стоячи чи сидячи. Навіть якщо при цьому присутній баньщик, Вам все одно потрібно перевертатися, міняти полиці або при різних способах паріння - стояти. Такі активності сприяють підвищеному потовиділенню, що робить процес паріння ефективніше; - Вентиляція в російській лазні існує для підтримки контрасту тисків між парною і зовнішнім середовищем. Пар випаровується в замкнутій печі. Далі, відбувається щось подібне до вибуху - і пара під тиском спрямовується з печі в парну, проходячи через трошки звужений отвір відчинених дверцят.; - Головна відмінність російської лазні від фінської сауни - це культура паріння! Тут всі ритуали випробовані століттями: вінички, які танцюють по тілу, очищаючи і бадьорячи його, молитви, які баньщик читає перед початком паріння, очищаючи душу; ну і звичайно, в зимову пору, - сніжний сугроб або ополонку! Фінська сауна: - У фінській сауні пар сухий, вологість навіть не досягає 15%, а температура в основному від 90 до 150 градусів Цельсія; - Сауна дуже проста у використанні. Там не потрібно ходити і поливати воду на камені, парити один одного віниками. У сауні потрібно просто лежати на полиці та релаксувати; - Тиск повітря всередині сауни підтримується однаковим з тиском повітря зовні - в цьому головна відмінність російської лазні від сауни; - У фінській сауні особливого культу паріння немає. Прийнято вважати, що в сауну більше ходять люди зайняті, тому що це швидше і зручніше. Віниками в сауні не користуються, тому що при настільки високій температурі вони обсипаються. Ось і всі головні відмінності саун і лазень, автентичні. Але на сьогодні саунами часто користуються неправильно: поливають камені водою і не розігрівають до 120-150 градусів, і тому є можливість користуватися віниками. Через це для не цінителів відрізнити паріння в сауні і лазні майже неможливо, але ми сподіваємося що прояснили для Вас цю ситуацію ;)
А Ви знаєте найцікавіше про сауни?

А Ви знаєте найцікавіше про сауни?

Сауна і лазня з'явилися дуже давно, тому обросли легендами, традиціями і зібрали про себе численні цікавинки. Ось ТОП цікавих банних фактів: 1. У Фінляндії сауна така популярна, що будується на кожному розі: у квартирах, готелях, офісах, ресторанах і навіть на дахах будинків. 2. Кмітливий український підприємець вирішив скористатися любов'ю тварин до сонячних ванн і пристрастю до вихованців їх господарів і організував парилку для братів менших. Вона користується шаленою популярністю. Звірі насолоджуються теплом, послугами банщика, ветеринара, перукаря, а господарі - насолодою вихованця. Поряд є ресторанчик для відвідувачів, меню якого розраховано і на двоногих, і на чотириногих. 3. Німці, яким довелося пожити в 18 столітті, теж із задоволенням брали з собою в лазню собак. А також дітей і дружин. 4. Той же 18 століття поклав кінець чудовій традиції, згідно з якою в лазню дозволялося ходити одночасно і чоловікам, і жінкам. Пощастило сильній половині: можна й попаритися, і подивитися на жіночі принади. 5. Жінки в ісламських країнах могли вимагати у чоловіка розлучення і дівоче прізвище, якщо той не пускав дружину в свою лазню. 6. У світі спостерігається тенденція споруджувати сауни на колесах. Деякі будують їх для себе, щоб парилка завжди була під рукою, деякі - в якості бізнесу. Екзотика завжди користується успіхом. 7. Віники для лазні, в які додають традиційні листя евкаліпта, пахнуть ... трояндами. 8. В Угорщині можна попаритися в сауні «Рудаш», побудованої в 1550 році, і в якій дуже любив бувати Казанова. 9. Нещодавно в Росії зафіксовано новий рекорд. Одна особливо спекотна прихильниця сауни провела в парильні без малого 26 годин поспіль. 10. Автор крилатої фрази: «Щороку 31 грудня ми з друзями ходимо в лазню ...» Е. Рязанов ніколи не відвідував сауну.