Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Лазні, які Вас здивують !

Лазні, які Вас здивують !

Якщо Ви великий шанувальник парних, і сухим жарким паром фінської сауни Вас вже не здивувати, віники, які хльостають тіло, Вас вже не тішать , пінні масажі хамамов не розхолоджують, а кедрові бочки та інфрачервоні сауни викликають клаустрофобію, то для Вас настав саме той час, коли буде дуже корисно дізнатися (а якщо вистачить сміливості і винахідливості ) і спробувати екзотичні бані!

Досить відома і випробувана тими, хто вдома не мав лазні, це лазня - мішок з березовим листям. Вона досить проста у виготовленні і застосуванні. У мішок (натуральний ) насипається велика кількість березового листя, які за своїм ефірно - масляним складом дуже корисні (а в деяких варіаціях - можна використовувати квіткове сіно). Людина туди залазить і прогрівається. У мішку утворюється такий мікроклімат, що пропарка надається цілком можливо. Така лазня не тільки корисна, а й завдяки запахам, дуже приємна.

Визнаної з давніх віків корисної лазнею є пісочна. Використовувати можна як річковий, так і морський пісок, вони однаково корисні. Для того щоб прийняти пісочну ванну, потрібно вирити ряд неглибоких ямок, які відповідають зросту людини. Після того, як пісок в ямці досить прогріється, людина лягає і інший засипає його по шию піском з поверхні, тобто добре прогрітим. Голову потрібно покрити холодним компресом. Тривалість прийому піщаної лазні - 5-10 хвилин.

Оскільки пісок дуже добре вбирає піт і прогріває тіло, під час пісочної ванни бажано пити або їсти кавун, для очищення організму .

Останнім і самим екстремальним видом лазні можна назвати гнойову. Вона застосовується при захворюваннях на ревматизм і радикуліт. Пацієнта занурюють в купу на півтора - дві години і він прогрівається під впливом процесів гниття. Існує думка, що за 15-20 сеансів гнойової лазні, радикуліт і ревматизм проходять!

Схожі статті
А Ви знаєте найцікавіше про сауни?

А Ви знаєте найцікавіше про сауни?

Сауна і лазня з'явилися дуже давно, тому обросли легендами, традиціями і зібрали про себе численні цікавинки. Ось ТОП цікавих банних фактів: 1. У Фінляндії сауна така популярна, що будується на кожному розі: у квартирах, готелях, офісах, ресторанах і навіть на дахах будинків. 2. Кмітливий український підприємець вирішив скористатися любов'ю тварин до сонячних ванн і пристрастю до вихованців їх господарів і організував парилку для братів менших. Вона користується шаленою популярністю. Звірі насолоджуються теплом, послугами банщика, ветеринара, перукаря, а господарі - насолодою вихованця. Поряд є ресторанчик для відвідувачів, меню якого розраховано і на двоногих, і на чотириногих. 3. Німці, яким довелося пожити в 18 столітті, теж із задоволенням брали з собою в лазню собак. А також дітей і дружин. 4. Той же 18 століття поклав кінець чудовій традиції, згідно з якою в лазню дозволялося ходити одночасно і чоловікам, і жінкам. Пощастило сильній половині: можна й попаритися, і подивитися на жіночі принади. 5. Жінки в ісламських країнах могли вимагати у чоловіка розлучення і дівоче прізвище, якщо той не пускав дружину в свою лазню. 6. У світі спостерігається тенденція споруджувати сауни на колесах. Деякі будують їх для себе, щоб парилка завжди була під рукою, деякі - в якості бізнесу. Екзотика завжди користується успіхом. 7. Віники для лазні, в які додають традиційні листя евкаліпта, пахнуть ... трояндами. 8. В Угорщині можна попаритися в сауні «Рудаш», побудованої в 1550 році, і в якій дуже любив бувати Казанова. 9. Нещодавно в Росії зафіксовано новий рекорд. Одна особливо спекотна прихильниця сауни провела в парильні без малого 26 годин поспіль. 10. Автор крилатої фрази: «Щороку 31 грудня ми з друзями ходимо в лазню ...» Е. Рязанов ніколи не відвідував сауну.
Чим корисна баня і шкідлива?

Чим корисна баня і шкідлива?

Коли в середньовіччі Європа потерпала від епідемії холери і втратила близько 25 мільйонів жителів, Русь ця хвороба обійшла стороною. Опісля, на Західну Європу знову обрушилася страшна хвороба - чума, і знову померло 25 мільйонів людей. Але в Європі все ж дотримувалися теорії про те, що митися не корисно, а для того, щоб перебити запах тіла, почали використовувати парфуми. Пройшли століття перш ніж європейці пов'язали епідемії з чистотою тіла. Це був хоч і запізнілий, але дуже правдивий і правильний висновок, тому що шкіра один з головних органів людини. Вона бере участь в диханні, обміні речовин і т.д. Через пори наш організм виводить продукти розпаду і негативні мікроби. Впливаючи на шкіру теплом, можна лікувати багато хвороб, у тому числі і рак! Банний пар дуже корисний і ефективний для створення швидкого кровотоку, який у свою чергу чистить судини, знімаючи з них шкідливі нарости. У медицині існує думка, що будь-яке хворе "місце" організму можна вилікувати, якщо посилити кровопритік до нього. У лазні ж прогрівається все тіло, а якщо це правильна лазня і людину парять ще віниками, роблять масаж, кров розганяється, знімається напруга в м’язах, нормалізується тиск. Також, після банних процедур, відбувається дезінфекція, помирає велика кількість мікробів. Баня очищає і звужує всі пори на тілі людини. У процесі паріння видаляється бруд і злущуються мертві клітини. Після регулярних відвідувань лазні поліпшуються фізіологічні властивості шкіри, нормалізується жировий обмін, поліпшується кровопостачання. Завдяки рясному потовиділенню активуються окисні процеси - краще засвоюються білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, що у великій мірі сприяє втраті ваги. Щоб візит в баню приносив тільки приємні почуття, слід прислухатися до протипоказань до банних процедур. З головних можна відзначити вірусні інфекції, хвороби серцево-судинної системи, шкірні захворювання (туберкульоз шкіри, екзема), захворювання ШКТ (гепатит, жовчнокам'яна хвороба), психічні та неврологічні хвороби і захворювання нирок.
Лазні, які Вас здивують !

Лазні, які Вас здивують !

Якщо Ви великий шанувальник парних, і сухим жарким паром фінської сауни Вас вже не здивувати, віники, які хльостають тіло, Вас вже не тішать , пінні масажі хамамов не розхолоджують, а кедрові бочки та інфрачервоні сауни викликають клаустрофобію, то для Вас настав саме той час, коли буде дуже корисно дізнатися (а якщо вистачить сміливості і винахідливості ) і спробувати екзотичні бані! Досить відома і випробувана тими, хто вдома не мав лазні, це лазня - мішок з березовим листям. Вона досить проста у виготовленні і застосуванні. У мішок (натуральний ) насипається велика кількість березового листя, які за своїм ефірно - масляним складом дуже корисні (а в деяких варіаціях - можна використовувати квіткове сіно). Людина туди залазить і прогрівається. У мішку утворюється такий мікроклімат, що пропарка надається цілком можливо. Така лазня не тільки корисна, а й завдяки запахам, дуже приємна. Визнаної з давніх віків корисної лазнею є пісочна. Використовувати можна як річковий, так і морський пісок, вони однаково корисні. Для того щоб прийняти пісочну ванну, потрібно вирити ряд неглибоких ямок, які відповідають зросту людини. Після того, як пісок в ямці досить прогріється, людина лягає і інший засипає його по шию піском з поверхні, тобто добре прогрітим. Голову потрібно покрити холодним компресом. Тривалість прийому піщаної лазні - 5-10 хвилин. Оскільки пісок дуже добре вбирає піт і прогріває тіло, під час пісочної ванни бажано пити або їсти кавун, для очищення організму . Останнім і самим екстремальним видом лазні можна назвати гнойову. Вона застосовується при захворюваннях на ревматизм і радикуліт. Пацієнта занурюють в купу на півтора - дві години і він прогрівається під впливом процесів гниття. Існує думка, що за 15-20 сеансів гнойової лазні, радикуліт і ревматизм проходять!