Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Що зберігали в лазні після пологів наші предки?

Що зберігали в лазні після пологів наші предки?

Ті, хто цікавляться історією лазні, знають, що наші предки народжували в лазні. Так як вони вважали лазню найчистішим, з точки зору гігієни, місцем. Але до того ж нарівні з народженням дитини далі в лазні проводився ритуал похорону плаценти і пуповини малюка - посліду. Люди вважали, що послід має душу і як би є двійником новонародженого. Тому послід ні в якому разі не можна було нікому показувати, щоб не дай бог не наврочили. Тим більше, заборонено було викидати послід за межі лазні. Там його могли знайти і з'їсти тварини.

Вважали, що якщо свиня повечеряє послідом, то мати позбудеться молока. Якщо послід не поховати протягом трьох днів, то у родини не буде три роки дітей. У зв'язку з цими забобонами, необхідно було проводити ритуал поховання посліду прямо в лазні. Цим займалася спеціальна жінка - акушер, як би зараз її назвали.

Повитуха мила послід, складала його в ганчірочку разом з яйцем і цибулею і ховала в землі під порогом лазні. Часом послід ненадовго прикладали до голови породіллі, щоб у неї перестав боліти живіт, читали змову, а потім ховали. Далі повитуха, тримаючи руки за спиною, кланялася на 4 сторони. Іноді послід кремували в каменці і потім закопували попіл в горщику під банею. А бували неймовірні випадки, коли послід з'їдала сама мати. Вважали, що плацента має необхідні поживні речовини для відновлення сил матері.

Схожі статті
Віник бані голова!

Віник бані голова!

Багато можна говорити про відмінності сауни та лазні, їх історії, але все-таки навіть по одному погляду на парну можна визначити, лазня це чи сауна. Просто незамінним атрибутом лазні є віник. Спокон віків в лазню ходили з віником, яким завгодно віником: з черемхи, кропиви, дуба і т.д., але віник повинен бути завжди! Найбільш корисними вважаються березові віники, особливо вони подобаються жінкам. Березові листи містять багато ефірних масел, вітамінів А і С. При переході всіх цих речовин на шкіру, вона очищається, зволожується і живиться. Саме тому, на Русі, красні дівиці мили голову водою, в якій вимочували березовий віник. Чоловікам ж більше до душі дубові віники. У дуба великий листок, яким зручно зачерпувати воду з відра і масаж ними ефективніший. Також, дубові віники, на відміну від березових, можна використовувати більше ніж один раз. Надзвичайно корисними визнані евкаліптові віники. Вони допомагають впоратися з болем у м'язах . Також, евкаліпт має антисептичні лікувальними властивостями і допомагає подолати хвороби дихальних шляхів. Для хороших банних процедур одних трав на віниках мало. Професійні банщики знають, що у воду, в якій вимочують віники і якою поливають камені потрібно додавати трави. Звично додавали туди листя липи, звіробою, смородини. Але сьогодні найчастіше банщики запарюють лимонник, елеутерокок, женьшень. Одним словом, вибирайте віники, які Вам «до смаку»! Легкого пару!
Лазні Німеччини

Лазні Німеччини

В основному підтримати здоров'я і в теж час розважитися в Німеччині можна в тих районах, де на поверхню землі виходять термальні води. Як правило, водні процедури поділяються на два види відпочинку. Активний відпочинок у басейні з атракціонами потрібно відвідувати в купальниках і плавках. А ось в саунах і лазнях перебувати потрібно оголеними і жінкам, і чоловікам. Можна як виключення намотати на себе х/б рушник. Німці вважають, що синтетика погано впливає на організм людини. А купальний костюми можуть зіпсувати всю лікувальну задумку сауни своїми небезпечними випарами. Речі про гумові шльопанці теж мови бути не може. Не можна торкатися до дерев'яним лежакам в парильні ні руками, ні ногами. Для цього є двометрове рушник. Воно підходить в самий раз. Німецька лазня - значить сімейна лазня. Лазню в Німеччині відвідують за розкладом цілі сім'ї. Тут немає поділу бань за статевою ознакою. Такі заклади відвідують всією родиною разом з дітьми. Ось як виглядає банна процедура в Німеччині. Банщик починає поливати камені спеціально підготовленою водою з пахучими маслами, а потім створений пар розвіює по парній. Чим тільки він не розганяє пар: віяла, рушники, прапорці, мішечки з сіном ... Лазник виступає в ролі такого собі масовика-витівника. Він не тільки дарує пар, але й розповідає відвідувачам жарти і смішні історії. Іноді в парній грає музика. У Німеччині можна так само побачити сауну-планетарій, сауну-пивну, сауну-пекарню, сауну-акваріум та інші. Є варіанти використання під час лазні, таких засобів як лід, сіль, креми. Після п'ятнадцяти хвилин, подібне дійство закінчується і гостей пригощають чаєм, морозивом та іншими смаколиками.
Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

Лазня в Баден-Баден - Фрідріхсбад

"Німеччина. Баден-Баден. 1869. Великий архітектор Карл Дерпфельдом за вказівкою герцога Баденського Фрідріха побудував шикарну будівлю в Ренессанскому стилі. Вона повинна була відновити традиції терм, які існували колись у Стародавньому Римі саме на цьому місці кілька тисяч років тому. Називаються ці терми Фрідріхсбад. На зовнішній стороні будівлі красуються статуї Асклепія, в міфології бога медицини, і Гігієї, богині здоров'я. Усередині терми нагадують чимось римські лазні. Так само є жіночі і чоловічі купальні, великий круглий басейн, оточений величними мармуровими колонами. Присутній тут і чани з оздоровлюючими водами, які можна пити. Найцікавіше - це, звичайно, самі лазні. Як і в античності, в лазнях необхідно ходити оголеними, без будь-яких убрань. Існує й особливий розклад відвідувань терм. Понеділок, четвер і у вихідний в суботу лазні поділяються на чоловічі і жіночі. У ці дні людям дозволено зустрічатися і об'єднуватися з протилежною статтю тільки в басейні. Вівторок, середа, п'ятниця і неділя - дні, коли і чоловікам і жінкам можна паритися разом. До того ж ці лазні нерідко називають сумішшю римських і ірландських. Незвичайне поєднання придумав доктор з Ірландії Річард Бартер. Він активно пропагував водну терапію. Їй він розбавив римський сухий пар вологим турецьким. Лікар пропонував поєднувати різні температури. Та й зараз існує якийсь банний ритуал, який заснований на сімнадцяти стадіях. Спочатку потрібно відвідати сухі парні, потім зробити мильний масаж і знову пройти вологий пар, не такий жаркі, як перші, і наостанок - басейн з гідромасажем. Але кожен басейн має різну температуру від теплого до холодного. Пройшовши всі етапи можна і відпочити в кімнаті відпочинку і поспати.
Де існує руда лазня без води?

Де існує руда лазня без води?

А ви можете собі уявити баню або сауну без води? Напевно, це складно зробити. Насправді, такі лазні дійсно є. Це не ті лазні, в яких вимикають воду через неполадки з трубами. Ми поговоримо про ті місця, де вода - дорогоцінний подарунок. Африканський народ, люди Афганістану, індійці  - всі представники цих народів, які не мають можливості митися водою, омивають тіло глиною, піском або хною. Спочатку, побачивши людину з помаранчевою шкірою, можна злякатися, що вона чимось заражена. Але не так все просто. Можливо, він просто прийняв ванну з хни. Називають цей вид лазні - руда африканська. Це дивує, але на практиці такі люди є абсолютно чистими, як ті, які миються традиційно - Н2О. Так, наші дівчата користуються хною, як фарбою для волосся. А інші натирають нею шкіру. І що в цьому такого? Тим більше хною можна продезінфікувати тіло. Шкода, що її колір все псує. Ви бачили розмальованих людей з африканських племен? Їм як нікому іншому відомі властивості хни. І красиво, і безпечно - вважають вони. І нарешті, у нас теж з'явилася мода на малюнки хною на тілі. Це дійсно більш безпечно, ніж справжня тату. Загалом, як би смішно африканці не виглядали, вони знають толк в здоров'ї і знаходять вихід з різних складних ситуацій. Відсутність води не проблема.