Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Польові російські лазні для солдатів

Польові російські лазні для солдатів

На фронті лазня є одним з кращих способів помитися. Тому де б не розташовувалося військо, обов'язковою умовою була побудова польової лазні. До слова, військові моряки теж були не проти помитися в польовій лазні, незважаючи на те, що вони більшу частину часу перебували біля води. Ну, це і зрозуміло, як влаштувати баню з відкритим вогнем на кораблі? Тому єдиною втіхою була зупинка біля берега, де баню споруджували з чого тільки можна. З вітрила робили тент, а замість каміння розігрівали баласт з чавуну.

Інші ж солдати влаштовували лазню прямо в наметах, в яких жили. Хлопці складали камені, розпалювали над ними багаття. Коли камені досить розжарювалися, гасили полум'я і накривали каміння наметом. Краї намети вкопували в землю, залишаючи лише невеликий отвір, щоб стікала вода, а на підлогу стелили брезент. Здавалося б, лазня готова. Але ні! Необхідно було поливати намет і зовні, інакше через сильну спека всередині вона могла швидко прийти в непридатність.

Лазні на фронті влаштовували де тільки можливо з того, що попадеться під руку. Дехто примудрявся споруджувати переносні лазні, які брали з собою в будь-яку точку дислокації.

Схожі статті
Баня, що працює від однієї свічки

Баня, що працює від однієї свічки

Сама незвичайна лазня сімнадцятого століття, що працює від свічки, розташовувалася в Персії. Подякувати за таке технологічне диво потрібно Шейха Бахаю з Ірану. Таємниця роботи цієї лазні була незвичною. Каналізація однієї з мечетей утворювала газ - метан. Так вода мала здатність нагріватися. Поруч з лазнею також був розташований завод з виробництва масла. Масло було таким собі паливом, щоб лазня завжди була нагрітою. Витік масла допомагала свічці постійно підживлюватися, щоб не згаснути.    Багато фахівців жили в здогадах і жадали дізнатися секрет цієї побудови. Вони його дізналися. Труби з системи водосховища містили в собі золоті частинки. Золото - прекрасний провідник тепла. Воду потрібно було нагріти зовсім трохи, щоб вона зберігала свою температуру. Вода проходила у верхніх трубах, які грілися від свічки весь час, обігріваючи баньку.    Ще одна подія сталася, коли допитливі вчені зруйнували систему лазні. За порадою Шейха, це ні до чого хорошого привести не могло. Він говорив про те, що свічка може згаснути. Це було пророцтвом. Кілька років вчені дізнавалися дію цієї лазні. Вони розібрали баню дощенту. Але знову зібравши, баня так і не запрацювала. Сучасні великі комп'ютерні технології не можуть створити таку лазню. Шейха Бахаї неможливо перевершити.
Сибірські лазні

Сибірські лазні

   Після суворих морозів і холодних вітрів Сибіру, ​​розслабляються люди цього регіону теплою сибірської лазнею. Традиція ходити в лазню всією сім'єю зародилася давно. Тут лікуються від різних хвороб і загартовують організм. До того ж, зазвичай в лазні можуть просиджувати не тільки у вихідні дні, а й у будні. І як тут не відвідувати даний заклад! Адже в Сибіру існує кілька видів бань, як кажуть, на будь-який смак і колір: чорна баня, біла лазня ...    Чорна лазня має свою специфіку. У ній пічної дим піднімається під стелю, потім пропускається в необхідний отвір в стіні або стелі і начитається процес пропарювання. Дана баня швидко нагрівається. Ось тут то і починається приємне: деревні стіни видають незабутній і корисний аромат. Однак, не дарма вона називається чорна. Поверхні коптяться димом і гаром. Тому в ній дуже просто забруднитися.    А ось біла лазня виходить з чорної, якщо її трохи переконструювати. У ній дим виходить за межі лазні. Але ця лазня топиться повільно, а жарко стає тільки при якщо бризкати на камені водою. Цю баню протоплюють спеціальними дровами, що не видають кіптяви: сосна, дуб, ялина, береза. Краща деревина для виготовлення аксесуарів для лазні: лавочки, тазики, коновки - це кедр. Особливо він приємно пахне, коли парна добре нагрілася.    Після хорошої пропарювання відчайдушні підкорювачі банних традицій вибігають з лазні і стрибають у сніг. Потім зігріваючись теплим трав'яним чаєм розмовляють про справи насущні.
Лазня допомагає від похмілля?

Лазня допомагає від похмілля?

А ви хоч раз в житті відчували жахливі муки від похмілля. Тіло тремтить, біль в голові, нестерпна нудота і непереборне бажання почати вчорашній день спочатку і не пити взагалі. Якщо так званий в народі "бодун" заважає вам спокійно дихати, то з даною неприємністю потрібно попрощатися. Одні думають, що потрібно перетерпіти, інші знавці ковтають таблетки, треті повторно заливають в організм алкоголь і вірять, що вони мають рацію. Але у вашій крові вже є елементи токсинів. Організм отруєний. Його потрібно просто відновити. Баня - відданий друг при похміллі. У лазні виділяється сильне потовиділення, тому з організму швидко виходять всі непотрібні шлаки, які гнобили організм. Також в лазні чи сауні легко позбутися похмільних набряків. При похміллі рекомендуємо бути в парній не дуже довго. Радимо заходити в парну по кілька хвилин за три рази. Напружувати своє моторне серце не потрібно. Після потрібно випити лимонний напій з трав. Найсміливішим можна спробувати позбутися "бодуна" за допомогою крижаної води або ополонки. Свіжий і бадьорий вигляд з'явиться дуже скоро. Відвідувати лазню забороняється тим особам, які не виходять з довгих запоїв. Пульс у таких людей, як і тиск, і так високі. З гарячих кімнат лазні можна виїхати на швидкій.
Лазні Німеччини

Лазні Німеччини

В основному підтримати здоров'я і в теж час розважитися в Німеччині можна в тих районах, де на поверхню землі виходять термальні води. Як правило, водні процедури поділяються на два види відпочинку. Активний відпочинок у басейні з атракціонами потрібно відвідувати в купальниках і плавках. А ось в саунах і лазнях перебувати потрібно оголеними і жінкам, і чоловікам. Можна як виключення намотати на себе х/б рушник. Німці вважають, що синтетика погано впливає на організм людини. А купальний костюми можуть зіпсувати всю лікувальну задумку сауни своїми небезпечними випарами. Речі про гумові шльопанці теж мови бути не може. Не можна торкатися до дерев'яним лежакам в парильні ні руками, ні ногами. Для цього є двометрове рушник. Воно підходить в самий раз. Німецька лазня - значить сімейна лазня. Лазню в Німеччині відвідують за розкладом цілі сім'ї. Тут немає поділу бань за статевою ознакою. Такі заклади відвідують всією родиною разом з дітьми. Ось як виглядає банна процедура в Німеччині. Банщик починає поливати камені спеціально підготовленою водою з пахучими маслами, а потім створений пар розвіює по парній. Чим тільки він не розганяє пар: віяла, рушники, прапорці, мішечки з сіном ... Лазник виступає в ролі такого собі масовика-витівника. Він не тільки дарує пар, але й розповідає відвідувачам жарти і смішні історії. Іноді в парній грає музика. У Німеччині можна так само побачити сауну-планетарій, сауну-пивну, сауну-пекарню, сауну-акваріум та інші. Є варіанти використання під час лазні, таких засобів як лід, сіль, креми. Після п'ятнадцяти хвилин, подібне дійство закінчується і гостей пригощають чаєм, морозивом та іншими смаколиками.