Реєстрація
Для реєстрації, будь ласка, авторизуйтесь через

або використовуйте звичайну реєстрацію

Ви ввели некоректний email адрес

Ви не заповнили поле email

Ви не заповнили поле пароль

Поле пароль має бути більше 6 символів

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача

Мы определили, что Ваше местоположение не соответствует выбранному Вами городу на портале. Вы можете перейти в каталог своего города .
OK
Закрыть
Історія лазні: звідки вона до нас прийшла?

Історія лазні: звідки вона до нас прийшла?

         Лазня зародилася від способу митися у вогнища, в закритому приміщенні з можливістю сполоснутися водою. На Русі люди милися у великих російських печах, а в індіанців була та ж традиція і їх лазня дуже нагадує російську піч! Але давайте проведемо невеликий екскурс в історію, і дізнаємося де ж все-таки з'явилися перші справжні лазні, і якими вони були!

        Вперше лазня згадується у 6 тис. до Різдва Христового. Вже тоді єгипетські жерці розуміли важливість чистоти тіла і милися разом у великих лазнях по 4 рази на день. У Стародавньому Єгипті була велика кількість лазнь, доступних кожному. Відвідування лазні і помірність в їжі вважалося одним із запорук здоров'я і довголіття. Ще 1, 5 тисяч років тому в Індії лазня вважалася відмінним способом збереження гігієни та здоров'я. Кам'яне приміщення з відкритим вогнем посередині - перша Грецкая лазня, лазня спартанців.

        Але в стародавні часи найбільше лазня користувалася популярністю в Римі. Правда, назвати це просто популярністю мало, скоріше це можна назвати культом. Навіть при зустрічі в Стародавньому Римі казали «Як потієш?». Для римлян лазня була не просто місцем, де вони милися і оздоровлювалися - тут читали вірші, співали, малювали і просто проводили час з друзями. Приватні та громадські римські лазні (або як їх прийнято називати - терми) були зроблені зі смаком і розкішшю, прикрашені золотом.

        Перші лазні на Русі з'явилися в 5 - 6 століттях. У лазню ходили всі - від самих багатих і знатних до найбідніших. При цьому походи в лазню нерідко супроводжувалися церемоніями і ритуалами. Лазню дозволялося будувати всім у кого було достатньо землі, оскільки вона повинна бути розташована на великій відстані від дому. На Русі в домашніх лазнях щосуботи вся родина парилася разом, а в громадських чоловіки і жінки на різних сторонах.

        Відповідно з одним древнім трактатом десять переваг, які надає лазня: ясність розуму, свіжість, бадьорість, здоров'я, силу, красу, молодість, чистоту, приємний колір шкіри і увагу гарних жінок. Тому очевидно, що наші предки по всьому світу протягом тисячоліть любили і ходили в лазню!

Схожі статті
Турецька лазня або хамам: яка вона була?

Турецька лазня або хамам: яка вона була?

Перші турецькі лазні або хамам з'явились в 7 столітті. Вважається, що до Туреччини вони прийшли від арабів, а ті, в свою чергу, перейняли традицію паритися в лазні від римлян. Саме тому прадідом хамама є римські терми. Поширення і популяризація хамамів в Азії йшла в ногу з ісламом. Пророк Мухаммед рекомендував користуватися лазнями: «Чистота - половина віри» (Муслім, Тахарет, 1). Чистота тіла і душі єдина в ісламі, таким чином турецькі лазні і сьогодні існують в усіх ісламських країнах. Назва «хамам» походить від арабського слова «хам», яке означає «жарко». Спочатку хамами обігрівалися за допомогою великого казана з водою, а пара, яка утворювалась в процесі кипіння, подавалась за допомогою дірочок в стіні і підлозі. Будова кімнат, подібно римським термам, передбачало плавний перехід температури: кімнати з легкою температурою повітря, теплою і гарячим вологим повітрям. На величезній території розташовувалися басейни з гарячою і холодною водою. Оскільки у турків існувала ціла культура паріння, а відвідування хамама було більш ніж гігієнічною процедурою, в лазні також можна було сходити в бібліотеку, на тренувальний майданчик і в сад для роздумів, ну і звичайно, в кімнату відпочинку, де танцювали східні красуні. Для жінок відвідування лазні було подібно святу: вони красиво одягалися і йшли пліткувати з подругами. У ці дні в лазні був жіночий день. На дверях просто вішали мотузку як знак того, що вхід дозволяється тільки жінкам.